НАБУ оголосило в розшук голову Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка
Також в розшук оголошені заступник голови ОАСК, троє суддів та двоє екс-членів ВККС
Національне антікорупційне бюро оголосило в розшук ексголову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, заступника голови ОАСК, трьох суддів цього ж суду та двох ексчленів Вищої кваліфікаційної комісіі суддів. Про це повідомляється на сайті НАБУ ввечері у вівторок, 11 серпня.
Зазначається, що вдатися до таких дій слідство змушене через систематичне неприбуття підозрюваних на виклики детективів для допитів (порушення обов’язків, передбачених ст.42 КПК України) та невстановлення їх місцезнаходження.
Крім того, НАБУ звернулося до Генерального прокурора з проєктами клопотань до Вищої ради правосуддя про відсторонення від здійснення правосуддя та застосування до підозрюваних служителів Феміди заходів примусу.
фото НАБУ
«Вказані особи ухиляються від виконання процесуальних обов’язків та переховуються від слідства з кінця липня 2020 року (перші допити були призначені на 23 липня). Наразі підозрювані викликані на допити 13, 15, 17 та 20 серпня. Повістки розміщені на офіційному сайті НАБУ,, а також направлені у передбачений законом спосіб», – йдеться у повідомленні.
P.S Після оголошення у розшук Павло Вовк у середу, 12 серпня, повідомив, що ні від кого не переховується та готовий прийти на допит.
Як інформував ZAXID.NET, у липні 2019 року в Окружному адмінсуді детективи НАБУ спільно з Генпрокуратурою вже проводили обшуки. За даними слідства, Вовк та інші судді ОАСК організували винесення свідомо неправосудних рішень і втрутились у діяльність судових органів, аби створити штучні перешкоди в роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На початку серпня їм оголосили підозру.
Після цього НАБУ оприлюднило так звані «плівки Вовка». На аудіозаписах судді обговорюють подання позовів до Окружного адмінсуду задля зупинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, пошук осіб, від імені яких будуть подаватись позови. Також у розмовах мовиться про зміну складу ВККС і введення до складу комісії лояльних осіб.
Розмови також стосуються кваліфікаційного оцінювання, на яке кілька разів не з'являлись судді ОАСК, та можливість уникнути оцінювання нібито через хворобу. Генпрокуратура подала до Вищої ради правосуддя клопотання про тимчасове відсторонення Вовка, Погрібніченка і Шепітка від правосуддя, але ВРП відмовила. Після цього Вовк сам заявив, що вже склав повноваження.
Наприкінці жовтня група прокурорів у справі «плівок Вовка» подала клопотання про продовження терміну попереднього слідства, однак судді не змогли вчасно його розглянути. У листопаді 2019 року Генпрокуратура за рішенням Шевченківського суду зупинила розслідування справи проти Вовка. У січні 2020 року Павла Вовка знову обрали головою ОАСК.
Додамо, що ОАСК відомий низкою резонансних рішень: зокрема, він визнав незаконною націоналізацію «ПриватБанку», усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду керівника митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.