НАБУ підозрює соратника Романа Труби Ігоря Щербину у шахрайстві та хабарництві
Зранку 3 грудня прес-служба НАБУ повідомила про його затримання
Детективи Національного антикорупційного бюро 3 грудня оголосили підозру екс-начальнику Головного слідчого управління Генпрокуратури, викритому на отриманні 75 тисяч доларів хабара.
У повідомленні прес-служби НАБУ не вказується імені посадовця, проте за інформацією ЗМІ йдеться про Ігоря Щербину, який очолював Головне слідче управління ГПУ у 2014-2015 роках. У той час екс-керівник Державного бюро розслідувань Роман Труба був його заступником. Щербині інкримінують шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, замах на злочин, схиляння умовлянням, підкупом, погрозою іншого співучасника до вчинення злочину, а також хабарництво.
«За даними слідства, колишній посадовець ГПУ за посередництва підприємця у сфері будівництва вимагав від однієї зі столичних компаній-забудовниць 150 тис. доларів неправомірної вигоди нібито для подальшої передачі директору Державного бюро розслідувань. Очільник ДБР в обмін на гроші начебто мав забезпечити закриття кримінального провадження, що розслідує територіальне управління цього органу щодо дій згаданої компанії-забудовниці», – йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.
Ігоря Щербину разом з підприємцем у сфері будівництва детективи НАБУ затримали зранку 3 грудня після передачі першої частини хабаря – 75 тисяч доларів. Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. У НАБУ зазначають, що ведуть розслідування в цій справі з листопада 2019 року.
«Ані на керівництво ДБР, ані на слідчих неможливо впливати ні за гроші, ні за будь-які інші ресурси. Якби мені стало це відомо, то я би першим написав заяву про злочин», – написав після затримання Щербини у своєму Telegram-каналі Роман Труба.
У свою чергу президент Володимир Зеленський на Facebook закликав Верховну Раду підтримати законопроект про перезавантаження ДБР.
«"Права рука" директора ДБР підозрюється в отриманні хабаря у розмірі $150 000. Ще один аргумент на користь необхідності перезавантажити керівництво Бюро. Ця інституція створювалась як незалежна та об'єктивна. Шкода, якщо ці добрі наміри не справдяться», – написав він.
Додамо, що депутати проголосували за відповідний президентський законопроект 3 грудня. Він, зокрема, передбачає посилення повноважень директора Державного бюро розслідувань і дозволяє переводити слідчих прокуратури та прокурорів, які розслідували справи Майдану, в ДБР без обов’язкового проведення конкурсу. Крім того, законопроект суттєво посилює вплив президента на це відомство.
Нагадаємо, що Верховна Рада звільнила Романа Трубу з посади керівника ДБР 15 листопада.