НАБУ знайшло сліди української корупції у 65 країнах світу

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) знайшло прояви української корупції у 65 країнах світу. Найчастіше до детективів НАБУ звертаються по допомогу до правоохоронців Латвії, Кіпру, Великої Британії, Німеччини та Швейцарії, повідомила прес-служба НАБУ в середу, 20 лютого.

Всього НАБУ за час своєї роботи надіслало майже півтисячі запитів до компетентних органів інших держав про міжнародну правову допомогу. З них лише у другому півріччі 2018 року – 118, із яких на 52 надана відповідь.

«Мета запитів – з’ясувати обставини вчинення корупційних злочинів, в результаті яких завдано шкоди інтересам України», – сказано в повідомленні.

Як пояснили у бюро, потреба у міжнародній комунікації викликана тим, що більшість корупційних схем, насамперед пов’язаних із діяльністю державних підприємств та реалізацією національних проектів, передбачає участь компаній, що зареєстровані за кордоном. Зазвичай ці компанії виконують роль посередників, які залишають у себе левову частку доходів державних компаній. У подальшому організатори схем легалізовують ці кошти та витрачають їх на власні потреби, в тому числі для фінансування політичних проектів.

Прикладами кримінальних проваджень Національного бюро, розслідування яких привело детективів за кордон, є, зокрема, заволодіння 247 млн грн ДП «АМПУ» (Адміністрація морських портів України), завдання 12,87 млн дол. збитків «Об’єднаній гірничо-хімічній компанії» і завдання 60,5 млн дол. збитків «Державній продовольчо-зерновій корпорації».

НАБУ і САП попередньо підрахували, що через корупцію, в якій задіяно іноземних контрагентів, державним інтересам завдано збитки на суму близько 7 млрд грн. Такі дані наводяться у Звіті про діяльність НАБУ за ІІ півріччя 2018 року.

Раніше НАБУ заявляло, що в 2018 році суди не розглянули близько 50 корупційних справ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук