Наступного року у Львові відкриють ще два центри раннього втручання

Єдиний Центр для дітей з порушенням розвитку функціонує на Сихові

Головні новини Львова 19.11Ірина Панчишин, 19 листопада 2018, 15:56 534 0

Зараз у Львові успішно працює поки що єдиний у місті Центр раннього втручання для сімей на базі 4-ї міської поліклініки, що на Сихові. Наступного року у Львові відкриють ще два. Загалом в Україні такі центри треба відкривати з розрахунку один на 150 тис. населення.

Від початку року у поліклініці працював Кабінет раннього втручання, а із серпня розширили надання цієї послуги, створивши Центр. За 9 місяців його роботи послугу раннього втручання отримали 69 сімей.

«Це діти, яким вже виставлені порушення розвитку, по суті виставлені діагнози. Це є діти з ДЦП, з аутизмом, з генетичними порушеннями, з синдромом Дауна, були у нас діти із синдромом Вільямса, що трошки рідше зустрічається», – розповіла керівниця Центру раннього втручання Оксана Гик.

Тут попереджають прогресування порушень у дітей, допомагають дитині та батькам адаптуватися до життя в суспільстві. Розвивають необхідні для життя навички у діток від 0 до 4 років.

фото прес-служби ЛМР

«Нашим завданням тут є навчити дітей правильно взаємодіяти, навчити дитину попросити, коли їй щось треба. Трапляється, що в дитини є поведінкові труднощі, коли діти навчилися просити все, досягати всього лише шляхом плачу, лише шляхом істерик, то власне ми допомагаємо батькам, даємо якісь рекомендації, разом з ними пробуємо», – пояснила психологиня Центру раннього втручання Ірина Маланюк.

У створенні центру активно допомагали фахівці навчально-реабілітаційного центру «Джерело». Вони ділилися з фахівцями центру досвідом роботи з такими дітками. Адже тут команда фахівців – педіатри, психолог, логопед, фізичний реабілітолог.

«Ми хочемо створити подібні центри в кожному районі і я думаю, що однозначно такі центри треба робити в середньому один центр на 150 тис. людей по цілій Україні», – додав міський голова Львова Андрій Садовий.

«Наступний центр ми плануємо відкрити на Виговського, 32 в 5-й міській поліклініці, це Залізничний район. Там вже проведений ремонт, плануємо закупити обладнання, навчити персонал. І наступного року також плануємо відкрити на Мазепи, 25 такий самий центр», – підсумував керівник управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук