Відомі дитячі хірурги зі США і Польщі безкоштовно зробили у Львові п’ять надскладних операцій

Їхній досвід переймали понад 100 дитячих хірургів зі всієї України

Відомі дитячі хірурги зі США і Польщі безкоштовно зробили у Львові п’ять надскладних операцій
Професор Даріуш Патковський оперує спільно з львівськими дитячими хірургами

Минулого тижня, 16-17 листопада, центр мініінвазивної хірургії львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ став всеукраїнським центром мініінвазивної хірургії. У ньому спільно з львівськими дитячими хірургами проводили надскладні операції дітям відомі дитячі хірурги зі США і Польщі. За ходом операцій спостерігали понад 100 дитячих хірургів з Києва, Житомира, Сум, Одеси, Запоріжжя, Кропивницького, Тернополя, Луцька тощо.

До Львова, аби провести майстер-клас для українських колег, прилетіли дитячі хірурги зі світовим ім’ям: професор з Чикаго Том Лоб, завідувач клініки та кафедри дитячої хірургії Вроцлавського медичного університету Даріуш Патковський і завідувач кафедри та клініки дитячої хірургії Сілезького університету Забже-Катовіце Войцех Корлацький.

Лікар, в.о. директора американського фонду СМСF Зоряна Іванюк, професор з Чикаго Том Лоб, лікар-хірург Олеся Никифорук, професори з Польщі Войцех Корлацький, Даріуш Патковський і львівський дитячий хірург Андрій Дворакевич

Вони приїхали до Львова на п’ятий міжнародний майстер-клас із мініінвазивної дитячої хірургії на запрошення львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ і кафедри дитячої хірургії.

На консультацію до закордонних світил приїхали хворі діти з Харкова, Полтави, Івано-Франківська та інших міст. Хірурги проконусультували 20 дітей з загальнохірургічними та урологічним проблемами.

Професор Том Лоб з Чикаго, за словами завідувача центру мініінвазивної хірургії ОХМТДИТу Андрія Дворакевича, є легендою дитячої хірургії у світі.

«Його книги про ендоскопічну дитячу хірургію є настільними книгами дитячих хірургів, що займаються цією тематикою. Він перший у світі 30 років тому провів складні мініінвазивні ендоскопічні втручання дітям. Зараз професор робить складні операції дітям за допомогою робота Да Вінчі», - каже Андрій Дворакевич.

У Львові професор Том Лоб поділився досвідом проведення роботичних операцій з дитячими хірургами України та спільно із львівськими колегами ендоскопічно прооперував дівчинку, в якої була пухлина яйника.

На приїзд професора Даріуша Патковського до Львова чекало чимало дітей, зокрема шестимісячна дитина зі Львова, у якої діагностували атрезію стравоходу (відсутність частини стравоходу). Даріуш Патковський допомагає дітям позбутися цих складних патологій мініінвазивним способом. До речі, у лютому цього року професор вперше в Україні зробив таку операцію у Львові – заново сформував стравохід півторамісячному малюку з Києва мініінвазивним способом. Тож за приїздом професора до Львова стежать батьки дітей зі схожими проблемами зі всієї України.

Даріуш Патковський спільно з дитячими хірургами ОХМАТДИТу прооперував трьох дітей зі складними патологіями, зокрема, зробив і першу операцію шестимісячному львів’янину з атрезією стравоходу. Такі операції проводять у кілька етапів. Аби провести дитині другу операцію, він через два тижні на вихідні спеціально прилетить до Львова.

У закордонних хірургів невеличка перерва між операціями

Доктор Войцех Корлацький із Забже вперше приїхав до Львова, але львівські хірурги сподіваються, що відтепер його візити стануть частішими, бо українських хірургів дуже зацікавив його досвід проведення ендоскопічних операцій дітям. Він спільно з дитячими хірургами ОХМАТДИТу прооперував дитину, в якої були проблеми з жовчним міхуром і жовчними шляхами.

Хірурги з України мали можливість спостерігати за «живою» хірургією, бо операції із ендоскопічної операційної ОХМАТДИТУ транслювали у конференц-зал готелю, де зібралися медики.

Закордонні спікери також провели практичні заняття на симуляторах-тренажерах, що імітують справжні операції у дітей. Усі лікарі мали можливість впродовж двох днів попрактикуватися на тренажерах.

Симулятори -тренажери для навчання лікарів

«Це сучасні тренажери, привезені з Вроцлава. Такі тренажери використовують для навчання лікарі більш, ніж 80 країн світу. Ймовірно, Україна найближчим часом приєднається до цих країн, бо багато лікарів та дитячих клінік захотіли придбати такі навчальні девайси. Вони дозволяють відпрацювати техніку проведення тих чи інших оперативних втручань до найменших дрібниць», - каже Андрій Дворакевич.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук