Науковці оприлюднили перше фото космічної чорної діри
Астрофізики зробили знімок чорної діри, розташованої в центрі галактики M87
До теми
Астрономи оприлюднили перше фото чорної діри, яка розташована у центрі галактики Messier 87 (M87), в сузір'ї Діви — галактика розташована на відстані понад 50 світлових років від Землі, інформує «Громадське».
Зображення було зроблене завдяки Глобальній інтерферометричній мережі радіо- і міліметрових обсерваторій Event Horizon Telescope (Телескоп горизонту подій, EHT) і представлене одночасно астрономами з низки країн — США, Бельгії, Японії, Данії, Китаю, Чилі та Тайваню.
Чорна діра розташована на відстані 500 квінтильйонів кілометрів (50 світлових років) від Землі і має діаметр близько 40 мільярдів кілометрів.
Маса чорної діри у 6,5 мільярдів разів перевищує масу Сонця, ця чорна діра вважається однією з найважчих у Всесвіті, науковці називають її «монстром».
«ЇЇ маса у 6,5 мільярда разів перевищує масу Сонця. І це одна з найважчих чорних дір, які існують. Це абсолютний монстр, важкоатлет, чемпіон чорних дір у Всесвіті», — зазначив професор Гейно Фальке з Університету Радбуда в Нідерландах.
Як інформує ВВС, на зображенні видно інтенсивне яскраве «кільце вогню», як описує його професор Фальке. Воно оточує ідеально круглу чорну діру. Яскравий ореол утворюється в результаті падіння перегрітого газу в діру.Це світло яскравіше, ніж всі мільярди інших зірок у галактиці, і тому його можна побачити на такій відстані від Землі.
Край темного кола в центрі — це точка, в якій газ потрапляє в чорну діру, яка має таку силу тяжіння, що навіть світло не може її покинути.