Найглибша точка на планеті забруднена пластиком, - екологи
Рівень забруднення в Маріанському жолобі навіть вищий, аніж у зразках з відкритих вод.
До теми
Екологи знайшли значні сліди пластику на дні Маріанського жолобу в Тихому океані, який є найглибшою точкою на Землі. Про це 20 грудня повідомляє The Guardian.
У повідомленні зазначається, що спустившись, дослідники виявили значну концентрацію мікрочастинок пластику. Тривожним знаком є те, що рівень забруднення в Маріанському жолобі навіть вищий, аніж у зразках з відкритих вод Тихого, Атлантичного і Арктичного океанів. Науковці зазначають, що штучний пластик забруднив найвіддаленіші куточки світу, що, безумовно, шкідливо для екосистеми. Інші нещодавні дослідження продемонстрували вплив людської діяльності на Маріанський жолоб з високим рівнями забруднюючих речовин. Мікропластик знайшли у шлунках глибоководних істот.
Нагадаємо, що 24 жовтня, Європарламент більшістю голосів схвалив рішення щодо заборони одноразової пластикової продукції. Зокрема, пропонується заборонити пластикові трубочки, ватні палички, одноразові тарілки і столові прибори. Крім того, в ЄК вважають за необхідне скоротити використання пластикових контейнерів для їжі і склянок.