Незважаючи на заборону ДАБІ, у Львові триває будівництво хмарочоса на вулиці Лукаша
Самобуд налічує вже 16 поверхів і продовжує рости
До теми
Хмарочос, який у Львові уже охрестили «другою ратушею», продовжує рости. Напередодні Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) провела позапланову перевірку будівництва на вулиці Лукаша, 1 та виявила чимало порушень. Інспекція зобов’язала забудовника знести незаконні 16-17 поверхи. Однак будівельники працюють, незважаючи на заборону департаменту Держархбудінспекції.
«Під час перевірки було встановлено, що замовником здійснюється вже будівництво 16 та 17 поверху. Ці поверхи не є зазначені в дозволі. Департамент видав приписи зупинити виконання робіт і зобов'язує замовника провести об'єкт, тобто 16-17 поверхи демонтувати», – розповів керівник департаменту Держархбудінспекції Роман Желих.
На будмайданчику видно, як працює кран та будівельники якраз на останніх двох поверхах. Саме їх Держархбудінспекція і видала розпорядження знести.
Бетонна вежа заступила сонце в інші оселі, адже забудова тут як в історичному центрі лише чотири- та п’ятиповерхова.
«В нас вже темно в кімнатах, що буде, коли в хмарочоса будуть стіни? Це в будинку навпроти поруч буде ніч. От в цього будинку, що перед нашим будинком, між яким котлован вирили, там взагалі опорна стіна в повітрі висіла», – обурюється будівнитцвом сусід Георгій Шевченко.
Мешканці кілька років добивались правди у судах, а тим часом хмарочос ріс. «Ми оце зразу ж протестували. Все одно ніхто нас не послухав. Хто нас слухає, нас ніхто не хотів слухати! Потім на суд подавали і суди ми виграли», – розповіла сусідка пані Любов.
«На нас летить сміття будівельне, всі вікна бетоном залили. Але на то будівництво є судова заборона. Ми судилися, багато суддів по всіх питаннях, і є заборона міністерства культури», – скаржиться мешканка Світлана Стуброва.
Власниця земельної ділянки – загадкова пенсіонерка Віра Вольф, яка і замовила будівництво. У неї є усі документи для цього: рішення виконкому з підписом мера Зеновія Сірика з 2006-го року, також дозвіл у 2012 видала інспекція Держархбудконтролю.
У забудовників є місяць, аби знести незаконні поверхи добровільно. Інакше рішення змусять виконати через суд.