Нобелівську премію з медицини 2019 вручили за відкриття адаптації клітин до браку кисню

Відкриття вчених дасть можливість ефективніше боротися з анемією та раком

Нобелівську премію 2019 року в галузі фізіології та медицини вручили одразу трьом вченим – американцям Вільяму Кейлі і Греггу Семензі та британцеві Пітеру Реткліффу. Групу вчених відзначили за дослідження пристосування клітин до нестачі кисню, інформує у понеділок, 7 жовтня, Нобелівський комітет.

Вчені дослідили, як клітини адаптовуються до зміни кисню. Нагороджена робота розкриває молекулярні механізми, які лежать в основі того, як клітини реагують на зміни в кількості кисню.

Відкриття вчених дасть можливість ефективніше боротися з анемією, раком та іншими захворюваннями.

Переможці отримають грошову винагороду в сумі дев'ять мільйонів шведських крон, що на сьогодні становить понад 900 тис. доларів США.

У понеділок, 7 жовтня, з оголошення лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини розпочався Нобелівський тиждень. Впродовж наступних днів стануть відомі лауреати Нобелівських премій в такій послідовності: фізика – 8 жовтня, хімія – 9 жовтня, література – 10 жовтня, премія миру – 11 жовтня, премія імені Нобеля з економіки – 14 жовтня.

Нагадаємо, у 2018 Нобелівську премію з фізіології й медицини отримали вчені зі США і Японії Джемс Еліссон і Тасуку Хондзьо за відкриття терапії в лікуванні раку. Вони відкрили терапію в лікуванні раку, яка використовує здатність імунної системи людини атакувати клітини ракової пухлини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук