Нобелівську премію з медицини 2019 вручили за відкриття адаптації клітин до браку кисню
Відкриття вчених дасть можливість ефективніше боротися з анемією та раком
Нобелівську премію 2019 року в галузі фізіології та медицини вручили одразу трьом вченим – американцям Вільяму Кейлі і Греггу Семензі та британцеві Пітеру Реткліффу. Групу вчених відзначили за дослідження пристосування клітин до нестачі кисню, інформує у понеділок, 7 жовтня, Нобелівський комітет.
Вчені дослідили, як клітини адаптовуються до зміни кисню. Нагороджена робота розкриває молекулярні механізми, які лежать в основі того, як клітини реагують на зміни в кількості кисню.
Відкриття вчених дасть можливість ефективніше боротися з анемією, раком та іншими захворюваннями.
BREAKING NEWS:
— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 7, 2019
The 2019 #NobelPrize in Physiology or Medicine has been awarded jointly to William G. Kaelin Jr, Sir Peter J. Ratcliffe and Gregg L. Semenza “for their discoveries of how cells sense and adapt to oxygen availability.” pic.twitter.com/6m2LJclOoL
Переможці отримають грошову винагороду в сумі дев'ять мільйонів шведських крон, що на сьогодні становить понад 900 тис. доларів США.
У понеділок, 7 жовтня, з оголошення лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини розпочався Нобелівський тиждень. Впродовж наступних днів стануть відомі лауреати Нобелівських премій в такій послідовності: фізика – 8 жовтня, хімія – 9 жовтня, література – 10 жовтня, премія миру – 11 жовтня, премія імені Нобеля з економіки – 14 жовтня.
Нагадаємо, у 2018 Нобелівську премію з фізіології й медицини отримали вчені зі США і Японії Джемс Еліссон і Тасуку Хондзьо за відкриття терапії в лікуванні раку. Вони відкрили терапію в лікуванні раку, яка використовує здатність імунної системи людини атакувати клітини ракової пухлини.