Нобелівського лауреата позбавили почесних звань через його расистські заяви

Вчений заявив, що завдяки генам середній інтелект білих людей вищий, ніж інтелект темношкірих

СвітЮрій Братюк, 14 січня 20199610
Нобелівського лауреата позбавили почесних звань через його расистські заяви
фото The Independent
У лабораторії наголосили, що погляди Джеймса Уотсона (на фото) не підкріплені наукою

Американського вченого Джеймса Уотсона, який отримав Нобелівську премію за відкриття структури молекули ДНК, через його расистські заяви позбавили почесних звань у лабораторії Cold Spring Harbor, а якій вчений пропрацював понад 50 років.

Про це повідомляє прес-служба лабораторії. Науковці розповіли, що 90-річний Уотсон в одній з телевізійних програм заявив, що завдяки генам середній інтелект білих людей вищий, ніж інтелект темношкірих.

Після резонансного скандалу Уотсона звільнили, але після вибачень за ним зберегли почесні звання, зокрема звання почесного канцлера установи. Проте у телепрограмі, шо вийшла на початку січня в США, Уотсон зазначив, що не відмовився від своїх поглядів. У лабораторії наголосили, що ці погляди не підкріплені наукою, і позбавили професора почесних звань. Представники Нобелівського комітету цю ситуацію поки що ніяк не коментували.

Уточняється, що в 2007 році Уотсон також сказав, що майбутнє Африки «сумне», бо соціальна політика в цих країнах передбачає, що інтелект населення не поступається європеоїдній расі, але, на думку вченого, це не так. Професор зауважив, що сподівається, що всі люди рівні, але додав, що ті «хто мав справу з темношкірими підлеглими, знають, що це не так».

Варто уточнити, що лабораторія The Cold Spring Harbor є однією з найуспішніших у світі в галузях дослідження генетики, онкології та нейробіології. Наразі в ній працює понад 400 осіб. З моменту заснування, Cold Spring Harbor Laboratory «виховала» 9 лауреатів Нобелівської премії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук