Новий президент Молдови Ігор Додон зняв зі своєї резиденції прапор ЄС

СвітВолодимир Пиріг, 26 грудня 201613442
Новий президент Молдови Ігор Додон зняв зі своєї резиденції прапор ЄС
фото Republika.md
Новий президент Молдови Ігор Додон

Новообраний президент Молдови Ігор Додон розпорядився прибрати зі своєї резиденції прапор Європейського Союзу.

Як повідомило агентство «Інтерфакс-Україна», на це звернули увагу журналісти, які у понеділок вранці, 26 грудня, прийшли на перший брифінг нового глави держави, який представив команду своїх радників. Так, якщо раніше ліворуч висів прапор Республіки Молдова, а праворуч прапор Євросоюзу, то тепер залишився тільки перший.

Крім того, у вихідні було зміненено сайт президента Молдови, де версію румунською мовою (RO) замінили молдавською (MD). За словами прес-секретаря президента Івана Чебана, «президент поважає Конституцію і закликає всіх слідувати цьому прикладу».

Згідно з Конституцією Молдови, державною мовою країни є «молдавська на основі латинської графіки (ст. 13)». У той же час, згідно з рішенням Конституційного суду від 5 грудня 2013 року, назва мови визнана «румунська». КС пояснив це тим, що в Декларації про незалежність Молдови, яка є складовою частиною Конституції, мова називається румунською. Такої ж думки дотримуються вчені-лінгвісти.

Молдавська мова на кирилиці була перекладена на латинську графіку у 1989 році. Після проголошення незалежності Молдови вона стала викладатися в навчальних закладах як «румунська». При цьому прихильники різних назв мови визнають, що між молдавською та румунською не існує різниці.

Нагадаємо, проросійський молдовський політик Ігор Додон став президентом країни і 24 грудня прийняв присягу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук