NYT опублікувала на першій сторінці імена і некрологи тисячі жертв Covid-19

Кількість американців, які померли від коронавірусу, наближається до 100 тисяч

СвітАнна Журба, 24 травня11941
NYT опублікувала на першій сторінці імена і некрологи тисячі жертв Covid-19
фото Getty Images
«Вони не були просто іменами в списку. Вони були нами»

Щоденна американська газета The New York Times присвятила першу сторінку свого недільного випуску жертвам коронавірусу в Сполучених Штатах Америки. Замість звичних читачам статей, графіки чи фото редакція розмістила на першій сторінці імена майже тисячі американців, які померли від Covid-19, та уривки з їхніх некрологів.

Клікніть для збільшення

Кількість жертв коронавірусу у США досягає 100 тисяч, і в редакції The New York Times почали думали про те, як відзначити цю похмуру віху. Спочатку збиралися використати big data – наприклад, помістити кожен летальний випадок на мапу, але потім у редакції подумали, що як журналісти, так і читачі вже дещо стомилися від великої кількості даних. Крім того, такі мапи мало говорять про самих людей, які померли, «що вони значать для нас і для країни».

Відтак з’явилася ідея знайти в місцевих газетах некрологи та вибрати з них яскраві уривки про померлих. Колектив обрав майже тисячу імен та уривків, які б відображали унікальність кожного втраченого життя.

«Вони не були просто іменами в списку. Вони були нами. Самі числа не можуть виміряти вплив коронавірусу на Америку – чи це кількість вилікуваних пацієнтів, чи втрачених робочих місць, чи втрачених життів. Оскільки країна наближається до 100 тисяч смертей від Covid-19, The New York Times шукав некрологи та згадки про жертв. 1000 людей тут відображають тільки 1% від усіх них. Ніхто не був просто числом», – написала редакція перед своїм матеріалом.

Для усіх імен забракло місця на першій сторінці, тому список продовжується всередині газети.

Додамо, що Сполучені Штати Америки найбільше постраждали від коронавірусу. Від початку пандемію тут захворіли більше 1,66 млн людей, що становить майже третину усіх хворих у світі. Померли станом на ранок 24 травня 98 683 американці (усього летальних випадків у світі – 344 тисячі), а вилікувалися – майже 450 тисяч (усього у світі – майже 2,25 млн).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук