ОБСЄ вимагає допустити спостерігачів у район Петровського і Золотого
Перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александер Хуг закликає всі сторони на Донбасі негайно усунути перешкоди в Петровському і Золотому, щоб ОБСЄ могла спостерігати за виконанням угоди про розведення сил. Про це він сказав сьогодні на брифінгу в Києві, пише УНІАН.
За його словами, спостерігачі вже знаходяться на місці і готові виконувати свої обов'язки в Станиці Луганській, Золотому і Петровському, але всі сторони повинні виконати свої обов'язки - надати місії ОБСЄ безперешкодний доступ і розвести сили. «Надайте нам доступ, якого ми потребуємо, і негайно розведіть ваші сили і техніку», - зазначив Хуг і пояснив, що спостерігачі ОБСЄ зможуть підтвердити виконання Рамкової угоди про відвід сил тільки, якщо «сторони дозволять їм це зробити».
«Без перевірки контролю за виконанням сторонами положень Рамкової рішення про розведення зазначена угода не буде працювати», - заявив Хуг.
При цьому, за його словами, в той самий день, коли Рамкова угода була підписана в Мінську, патрулі СММ були позбавлені можливості вільно пересуватися в Петровському і Золотому.
Через це перший заступник голови СММ закликав сторони прибрати з доріг загороджувальні бетонні блоки у тих районах зазначених пунктів, де сторони повинні відвести сили. «Бетонні блоки повинні бути негайно прибрані», - заявив Хуг і пояснив, що якщо бетонні блоки не будуть прибрані, спостерігачі СММ не зможуть поїхати в ці райони.
На думку Хуга підписання Рамкової угоди стане початком більш широкого процесу. «Якщо сторони чесно виконають цю угоду, тоді розведення сил може поширитися на інші райони, і зокрема на всі гарячі точки уздовж лінії зіткнення», - сказав він і відзначив, що в тих районах, де сторони близько розміщували свої сили одна від одної, завжди неодмінно загострювалася ситуація і тому потрібно терміново розвести сили на Донбасі.
Як повідомлялося, Рамкове рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на Донбасі передбачає, що умовою для початку розведення сил у Станиці Луганській, Золотому і Петровському є дотримання режиму припинення вогню протягом семи діб. Розведення сил і засобів здійснюється шляхом їх відведення із займаних позицій в обидва боки з метою створення ділянок розведення, як правило, не менш як 2 км в ширину і 2 км у глибину.