Очільниця ДБР виступила за скасування закону про амністію учасників Євромайдану
Т.в.о. директорки Державного бюро розслідувань (ДБР) Ірина Венедіктова висловила переконання, що для справедливого і чесного розслідування справ злочинів щодо Євромайдану необхідно скасувати закон про недопущення переслідування учасників Майдану від 2014 року. Про це вона розповіла в інтерв'ю LB.ua.
За словами, т.в.о. директори ДБР, дія цього закону суперечить Кримінально-процесуальному кодексу, а вищезгаданий закон перешкоджає об'єктивному розслідуванню вбивств правоохоронців.
«Було вбито 78 мітингувальників і 13 міліціонерів. З точки зору справедливості, ми повинні пам'ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав. Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон потрібно скасувати...», – розповіла вона.
Венедіктова розповіла, що було розроблено законопроект про заочне засудження, яке було направлено всім главам фракцій і Денису Монастирському (голова комітету з питань правоохоронної діяльності -ред.).
«Дуже сподіваємося, що депутати його підтримають. Оскільки далі ми не можемо рухатися. Я розумію, що цю ініціативу не підтримає широке коло осіб, оскільки заочне засудження стосуватиметься всіх... Але без цього, повторюся, рухатися далі (у справах Майдану -ред.) неможливо», – сказала Венедіктова.
Зазначимо, що Закон про недопущення переслідувань затриманих учасників масових акцій протесту Верховна Рада прийняла 21 лютого 2014 року.
Як інформував ZAXID.NET, в листопаді Державне бюро розслідувань створило в своєму складі новий слідчий відділ, який буде займатися розслідуванням злочинів, скоєних в зв'язку з масовими протестами в 2013–2014 роках. Матеріали кримінальних проваджень перейшли частково до Державного бюро розслідувань. Відділ із розслідування «справ Майдану» у ДБР очолив Олександр Буряк.