Олігархи заважають появі в Україні нормального медіаринку, – Сюмар

Суспільство11 червня 20154541

Без подолання залежності інформаційної сфери від тотального впливу олігархів швидких зрушень в країні не буде, заявила заступник голови фракції «Народний фронт», голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар під час Міжнародної конференції з питань впровадження ефективного механізму для прозорості медіавласності в Україні.

Сюмар наголосила, що будь- які спроби економічних реформ наштовхуються на серйозний спротив залежних від олігархів медіа, які формують негативний образ політиків, що впроваджують зміни. За її словами, нинішня ситуація фактично створює систему залежності політиків і суспільства від позиції кількох людей, які є власниками ЗМІ.

«Сьогодні існує тотальний, монопольний контроль олігархічних груп над ключовими засобами масової інформації», – сказала Сюмар, яку цитує прес-служба «Народного фронту».

Вона зазначила, що олігархи заважають появі в країні нормального медіаринку.

«ЗМІ залежні від постійних грошових дотацій. Значить, ці кошти треба

звідкись брати. І беруть їх, як правило, знову ж таки з олігархічного капіталу», – сказала вона.

«Без формування реального медіаринку ми не будемо мати вільних засобів масової інформації і тієї свободи слова, яку би хотілося мати в європейській Україні», – наголосила політик.

При цьому вона зазначила, що питання прозорості медіавласності не вирішує одразу усіх проблем в інформаційній сфері – це є лише першим кроком до створення нормального медіаринку.

Як відомо, 3 червня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував народним депутатам ухвалити у першому читанні законопроект про прозорість медіавласності , який, зокрема, зобов’язує надавати повну інформацію про кінцевих власників ЗМІ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук