Ось що далі буде з тими, хто не зможе пояснити задеклароване майно
Інші блоги автора
- Затримання Голубана показує, як час усе розставляє по місцях 31 січ 2022, 21:37
- Якщо Зеленський вирішить повторити тактику «всіх обману і обкраду», його чекає ще більше фіаско 12 квіт 2019, 13:02
- Чому виникли сутички на Майдані 20 лют 2017, 14:18
Всі, хто не зможе пояснити задеклароване майно, мають піти. Ось як це можна зробити згідно законодавства.
По-перше, за законом «Про запобігання корупції» кожна декларація президента, урядовця, народного депутата, судді, прокурора та слідчого має пройти повну перевірку в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).
Цитую статтю 50 цього закону : «...Повна перевірка декларації полягає у з’ясуванні достовірності задекларованих відомостей, точності оцінки задекларованих активів, перевірці на наявність конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення...».
Також кожен з нас може ініціювати моніторинг способу життя високопосадовця.
Це вже стаття 51: «...Моніторинг способу життя суб’єктів декларування здійснюється Національним агентством на підставі інформації, отриманої від фізичних та юридичних осіб, а також із засобів масової інформації та інших відкритих джерел інформації, яка містить відомості про невідповідність рівня життя суб’єктів декларування задекларованим ними майну і доходам...».
До речі, відомство Наталії Корчак (НАЗК) вже створило для вас окрему електронну форму, де можна повідомити про такі випадки.
Коли перевірка виявить зловживання, високопосадовцем має зайнятися Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП). Команди Артема Ситника та Назара Холодницького озброєні двома статтями Кримінального Кодексу:
Статтею 3661: "Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації -
караються штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Відповідальність за цією статтею за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 мінімальних заробітних плат..."
Та статтею3682: "1. Набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі -
караються позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
2. Ті самі діяння, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне становище, -
караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
3. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. ...".
Я сьогодні на зустрічі керівництва парламенту з головами фракцій та комітетів запропонував добровільно йти до НАБУ тим, хто жодного дня не був справжнім бізнесменом, а задекларував мільйони доларів чи євро.
Якщо вони не скористаються цією гуманістичною порадою, треба буде допомогти.
Всім суспільством.