Парубій відреагував на спроби заборонити йому підписувати мовний закон
Голова Верховної Ради Андрій Парубій стверджує, що за будь яких умов наступного тижня підпише ухвалений парламентом законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це він повідомив ввечері у п’ятницю, 10 травня, реагуючи на інформацію про спроби ГО «Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної» заборонити йому підписувати мовний закон.
«Сьогодні у засобах масової інформації з'явилася дуже тривожна новина, що якийсь самоназваний інститут звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з вимогою заборонити мені підписувати Закон про функціонування української мови, як державної. На моє переконання, це цинічна спроба проросійського реваншу», – написав він у Facebook.
За словами спікера парламенту, останнім часом таких спроб стає все більше.
«Але зараз проросійська п’ята колона вчинила замах на закон, який українці чекали століттями, закон історичної справедливості - Закон про функціонування української мови, як державної. В чому ворожий задум? Вони сподіваються, що суддя ухвалить рішення про заборону вчиняти будь-які дії, щодо Закону про функціонування української мови як державної, допоки питання не буде розглянуто по суті», – йдеться у дописі.
За словами Парубія, у вівторок, 14 травня на голосування Верховної Ради України будуть поставлені і провалені постанови про скасування голосування за Закон про мову і це відкриє для мене шлях для підписання цього Закону.
«Я переконаний, що український суддя українського суду, усвідомлюючи свою високу відповідальність, не дозволить зірвати підписання Закону про мову. Адже він усвідомлює відповідальність перед Законом, українським народом та українською історією. Запевняю, я як Голова Верховної Ради України і громадянин України Андрій Парубій не дозволю зірвати підписання Закон про функціонування української мови. За будь яких умов наступного тижня Закон буде підписаний і набуде чинності», – зазначив Андрій Парубій.
До слова, раніше підписання мовного закону головою парламенту було заблоковано депутатами від Опозиційного блоку: Вадим Новінський і його заступник Олександр Вілкул зареєстрували проект постанови про скасування цього законопроекту. Аналогічні проекти зареєстрували народні депутати Юрій Бойко і Юлій Іоффе (обидва – позафракційні), а також Василь Німченко, Нестор Шуфрич, Юрій Мірошниченко, Михайло Папієв (всі з фракції «Опозиційний блок»).
Згідно із законом про регламент Верховної Ради, спікер парламенту має спершу розглянути постанови про скасування проголосованого у сесійні залі законопроекту, а вже потім підписувати документ. За постанову також можуть проголосувати депутати ВРУ, однак для скасування ухваленого проекту потрібна більшість голосів народних депутатів від конституційного складу.