ПАРЄ визнала присутність на Донбасі російських військ, – резолюція
Парламентська асамблея Ради Європи продовжила санкції проти російської делегації, але не позбавила її повноважень
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) переважною більшістю голосів вирішила продовжити санкції проти Росії, але відмовилася анулювати затверджені повноваження її офіційної делегації.
«За текст резолюції проголосували 128 депутатів, «проти» - 11, ще – 13 утрималися із 152-х присутніх у сесійній залі делегатів ПАРЄ. Я вітаю вас, резолюцію ухвалено», – зазначила головуюча у сесійній залі президент ПАРЄ Анн Брассер, яку цитує Укрінформ.
В основу тексту резолюції лягла доповідь австрійського депутата Стефана Шеннаха, який підготував вже другий подібний документ по Росії. На його думку, відмова від анулювання затверджених повноважень зроблена зважено і заснована на розумінні того, що існують важливі рішення Європейського суду з прав людини і того, що Росії необхідно надалі виконувати всі свої зобов'язання по відношенню до окремих громадян РФ, що звернулися до Європейського суду. На думку доповідача, крім того, має бути «забезпечена робота (Росії) і в комітеті міністрів» Ради Європи. Шеннах також зауважив, що у попередній резолюції було висунуто 21 умову щодо Росії, а чинна доповідь має додаткові вимоги.
Українська делегація разом з колегами-депутатами прихильниками України виступили «єдиним фронтом». Переважна більшість присутніх у сесійній залі Палацу Європи депутатів підтримала санкції проти російської делегації, майже усі вони засудили дії РФ щодо окупованого Криму та на Донбасі.
До проекту резолюції було запропоновано 15 поправок і одна підпоправка. Традиційні союзники росіян в асамблеї, переважно вірмени, серби, азербайджанці, частина іспанців, турок, німців та французів, що намагалися захистити Росію, не зареєстрували жодної поправки до резолюції.
Згідно з текстом ухваленої резолюції у офіційної делегації РФ залишаються можливість присутності на засіданнях Асамблеї, можливість виступу на пленарних засіданнях, на засіданнях комісій. Делегація також може скликати прес-конференції, готувати і опубліковувати документи, включати в них особливі думки.
Асамблея визнала присутність на Донбасі підрозділів регулярної російської армії, а зона АТО у документі названа «територією під контролем проросійських сепаратистів та російських військ», зазначає УНІАН.
У документі також засуджуються напади на Дебальцеве, Мар’їнку, Маріуполь, також наголошується на відповідальності РФ за ці дії – стверджується, що ці напади було скоєно за підтримки російських регулярних підрозділів.
Також у вимогах резолюції йдеться, що Росія повинна не лише відкликати всі свої війська з території України, а й звільнити полонених, що утримуються на території РФ.
Як повідомляв ZAXID.NET, у вівторок, 23 червня, у будівлі ПАРЄ виступив генсек ООН Пан Ґі Мун, який ні слова не сказав про російську агресію.