Павіан довів британського фотографа до банкрутства у суді
У липні 2017 року в окружному апеляційному суді Сан-Франциско відбулися незвичні судові дебати. Там розглядалася справа через порушення авторських прав власником яких виявилася мавпа, пише Associated Press.
Як зазначається, 12 липня на засідання суду прийшло багато студентів-юристів, які цікавляться незвичайною справою. У залі суду часто лунав сміх і навіть суддям не вдавалося стримати посмішки. Однак відповідачу, яким виявився британський фотограф Девід Слейтер, було не до сміху. За процесом 52-річний британець спостерігав через вебкамеру з дому, тому що після всіх перипетій і витрат на суди по його справі у нього не залишилося коштів на квиток до Сан-Франциско.
Сам фотограф тепер намагається влаштуватися на посаду тренера з тенісу і подумує почати за гроші вигулювати чужих собак. В інтерв'ю газеті The Guardian британський фотограф заявив, що американська судова система «доводить його до сказу» і коштувала йому маєтку.
До суду фотографа довели добрі наміри і захисники тварин. У 2011 році Слейтер поїхав на острів Сулавесі в Індонезії, де фотографував чубатих павіанів. Мавпи робили «cелфі», дивлячись на своє відображення в об'єктиві. Один зі знімків – з усміхненим в камеру павіаном – отримав всесвітню популярність.
Пізніше зображення з'явилися в Вікіпедії, і Слейтер в 2014 році попросив їх прибрати, тому що вони були використані без його дозволу. Але фотографу відмовили і мотивували відмову тим, що права на зображення належать не йому, а мавпі. У серпні 2014 року Бюро авторського права США постановило, що авторські права не можуть належати тваринам.
У 2015 році організація «Люди за етичне поводження з тваринами» (PETA) від імені мавпи на прізвисько Наруто подала на Слейтера в суд за порушення авторських прав. У 2016 році PETA програла справу, але юристи організації подали апеляцію і її слухання відбулися 12 липня 2017 року. Остаточне рішення мають прийняти наступного тижня.
Між тим, представники PETA налаштовані оптимістично і заявили, що гроші від авторських прав витратять на охорону і вивчення мавп павіанів. Захисники Слейтера саркастично відзначили, що факт непояви у залі суду позивача, самої мавпи Наруто, був помилкою.
Курйозний суд викликав бурхливе обговорення у соцмережах, при цьому більшість користувачів підтримали людину а не мавпу.