Перехід до двопалатного парламенту можливий після виборів Президента, - Курпіль
"Навряд чи можливо до президентських виборів в Україні запровадити двопалатний парламент та відкриті виборчі списки. Швидше за все, це питання сьогодні у Верховній Раді України було внесено Віктором Ющенком для дискусії, щоб відволікти увагу від інших проблем, які існують в державі. Якось так склалося історично в Україні, що як тільки соціально-економічна ситуація погіршувалася, то президенти вдавалися до реформування Конституції", - заявив сьогодні, 31 березня, у коментарі ZAXID.NET народний депутат України від фракції БЮТ Степан Курпіль.
За словами Степана Курпіля, Конституцію треба реформувати в стабільних умовах, а не в час кризи, адже "можна шарахатися з однієї сторони в другу і через кожні 5-20 років міняти Конституцію", але це "абсолютно неприйнятна річ".
"Якби США так часто змінювали свою конституцію, не знаю, чи вони б вижили, як держава. Треба дуже делікатно підходити до експериментів зі змінами до Конституції, робити це не поспіхом на коліні, як це було у 2004 році, а ґрунтовно. Уже після президентських виборів ця тема може бути успішно реалізована. Сьогодні у парламенті Президент нічого нового не запропонував. Такі зміни до основного закону свого часу пропонував президент Кучма, коли хотів мати ще більш слухняний парламент. Я чекав від Ющенка свіжих ідей для консолідації суспільства, для подолання кризи. Хотілося б, щоб Президент і його команда згадали давній хороший лозунг "Не словом, а ділом!", - наголосив нардеп.
Він зауважив, що сьогоднішні висловлювання Президента і дії його команди у парламенті - це яскравий приклад ситуації, коли "слова розходяться з ділом". "Після закликів Президента до консолідації відбувається голосування за антикризові закони, які мали б наповнити бюджет, допомогти у нашому спілкування із МВФ щодо отримання кредиту. Та після цього представники команди Президента, на жаль, голосували не за усі антикризові пропозиції уряду. На словах Ющенко ніби був за демократичну коаліцію, на ділі його команда її руйнувала. На словах Президент ніби був за відновлення цієї коаліції, на ділі його команда торпедувала це відновлення. Така політика нищить рейтинг Президента, нищить його заслуги перед Україною, його слід в історії для майбутнього Це неправильна політика", - зазначив Степан Курпіль.