До теми
У Львові вперше відбувся міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt, названий на честь Франца Ксавера Моцарта, знаного педагога, піаніста, диригента, композитора, сина Вольфґанґа Амадея Моцарта.
Оксана Линів
Він мешкав у Львові у 1808–1838 рр. й активно творив музичне середовище міста. Заснував тут хорове Товариство святої Цецилії, яке стало першою музичною спілкою міста.
Засновниця та арт-директорка фестивалю – Оксана Линів, українська диригентка, перша жінка, яка отримала посаду головного диригента Опери і філармонійного оркестру австрійського міста Ґрац.
Протягом восьми днів фестивалю відбулася 21 подія та низка заходів у межах дитячої програми MOZARTKIDS – симфонічні та камерні концерти, хорові виступи, презентації авторських проектів, опери, постановки-експерименти, виставка, міжнародна конференція, розвиваючі заходи для дітей.
Мар’яна Садовська
Заходи відбувались у 12 локаціях міста: Львівській національній опері, Соборі святого Юра та Домініканському соборі, де свого часу виступав Франц Ксавер Моцарт, у Будинку Вчених, Храмі Свв. Ап. Петра і Павла, на Площі Ринок та Площі Музейній, в Львівській філармонії, Палаці Потоцьких, Музичній академії, Копальні кави, а також Трамвайному депо, яке відкрили спеціально для фестивалю LvivMozArt.
Звучали твори 34 композиторів, зокрема: Ф. К. та В. А. Моцартів, Й.С. Баха, Г.Ф. Генделя, А. Вівальді, Ф. Шуберта, Р. Шумана, Й. Гайдна, Л. ван Бетховена, Г. Венявського, Г. Берхайде, Б. Лятошинського, М. Лисенка, Б. Сегіна, Б. Фроляк, З. Алмаші, В. Сильвестрова, Є. Оркіна, Л. Сидоренко, О. Козаренка.
6 оркестрів та 5 хорів виступили на фестивалі
У фестивалі LvivMozArt взяв участь 71 учасник: серед них – українські зірки у світі: Зоряна Кушплер, Тетяна Міюс, Ігор Царьков, Андрій Бондаренко, Олександр Цимбалюк, Мар’яна Садовська, Софія Соловій, Андрій Драган, Катерина Тітова, Віктор Андрійченко, Наталка Половинка. Серед іноземних учасників фестивалю: Софія Броммер (Німеччина), Едгарас Монтвідас (Литва), Тобіас Фелдманн (Німеччина), Саша Рекерт (Німеччина), Юлія Марія Дан (Румунія-Німеччина), Яра Таль (Ізраїль-Німеччина), Андреас Ґротгузе (Німеччина) та інші.
6 оркестрів та 5 хорів виступили на фестивалі.
Прем’єри на LvivMozArt
Вперше на широкій публіці прозвучала кантата Франца Ксавера Моцарта «Перший весняний день». Композитор виконував її один раз на закритому заході. А його варіації для фортепіано з оркестром звучали востаннє ще за життя автора.
Спеціально до фестивалю Богдана Фроляк написала кантату «Ave Maria» для трьох контртенорів, струнних та двох скляних гармонік. Світова прем’єра відбулась у межах концерту «У скельцях бароко» у Домініканському соборі.
У межах симфонічного концерту «Втеча» відбулась прем’єра твору ще одного сучасного українського композитора Євгена Оркіна.
Заходи відбувались у 12 локаціях міста
Одна з найбільших прем’єр фестивалю – постановка «За межі міфу. Амазонки». Це сучасна опера, експеримент та балет. Відбулась подія у Трамвайному депо.
Серед учасників – молоді солісти з різних міст України. Режисер постановки – Андрій Водичев, над хореографією працювала Марія Бакало та Contemporary dance space Lviv.
Сценографія – це окремий мистецький проект художника Романа Михайлова, Володимира Стецьковича та кураторки Дар’ї Кольцової, який реалізовано за підтримки Zenko Foundation. Диригенти – Оксана Линів та Сергій Хоровець.
Мар’яна Садовська представила нову програму «Ніч лише починається». Проект створено у відповідь на події 2014 року в Україні. Артистка звертається до поезії Сергія Жадана, Любові Якимчук і використовує пісні, записані під час експедиції 2016 року в Приазов’ї, на Українському Донбасі.
Концерт «Втеча»
Ініціатива фестивалю – Молодіжний симфонічний оркестр України. Це молоді виконавці віком від 14 до 22 років з різних міст України. Вперше оркестр виступив на фестивалі LvivMozArt спільно з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини під орудою Оксани Линів. Це спільний проект з Бетховенським фестивалем (м. Бонн, Німеччина), після Львова оркести продовжили турне до Києва, Бонна та Берліна.