Підприємця, який торгує алкоголем уночі, не можуть позбавити ліцензії
У кіоску на вул. Повітряній уже роками продають алкоголь без обмежень
Спиртне на будь-який смак і без будь-яких обмежень. Заборона на продаж алкогольних виробів після 22:00 на Левандівці у Львові так і не прижилась. Мешканці вулиці Повітряної нарікають на кіоск, який роками торгує алкоголем уночі і без обмежень неповнолітнім.
Кіоск на вулиці Повітряній з невигадливою назвою «Продукти». Однак на видному місці в ньому – саме продукція алкогольної промисловості.
Мешканка Левандівки Данута Вох вже не перший рік веде боротьбу з алкогольним кіоском. «Цей МАФ, у якому продають алкоголь, є для нас, мешканців, насамперед, прилеглих вулиць і будинків, проблемою, тому що там цілодобово продаються спиртні напої, через це тут доволі часто бувають сварки, бійки та крики», – розповіла Данута Вох.
Місце «паломництва» любителів алкоголю знаходиться по сусідству з культурно-мистецьким центром «Супутник». У його директора до підприємця інша претензія. МАФ розташований на території парку Левандівський, межі якого міськрада визначила ще два роки тому.
«Була заборонена і скасована забудова, яка мала завершитись зведенням житлового будинку, і це дає підстави нам вимагати, щоб малі архітектурні форми, які розташовувались у Левандівському парку і на території закладу культури «Супутник», були звідси перенесені в інше якесь місце, і цей простір утворював єдину таку композицію», – стверджує директор культурно-мистецького центру «Супутник» Олександр Агашков.
Мешканці запевняють: торгівля алкоголем не припиняється цілодобово. Ми вирішили це перевірити. Пів на одинадцяту вечора таки придбали алкоголь.
На запитання чому ведеться торгівля після 22:00 продавець відповісти не змогла. Натомість в одному все-таки зізналась. У кіоску навіть немає касового апарата, обов’язкового для торгівлі алкоголем.
Сам власник кіоску пояснити нічну торгівлю алкоголем спершу погодився, а потім перестав брати слухавку. У Залізничній адміністрації нам повідомили, що неодноразово проводять рейди такими закладами.
«Ми перевіряємо всі суб’єкти підприємницької діяльності, рейди проводять щомісяця, в середньому виявляємо 7-10 порушень, заповнюємо адмінпротокол і накладається штраф на суб’єкта підприємницької діяльності», – повідомив заступник голови Залізничної РА Богдан Антохів.
Штраф – до 1700 грн лякає порушників сухого закону. Дієвим було б позбавлення ліцензії. Щоправда, до такого зазвичай не доходить.
Цьогоріч права торгувати спиртним у Львові позбавили дев’ятьох підприємців. Усі вони попались на продажі алкоголю дітям. Порушення часового режиму – не є підставою для анулювання ліцензії.
«Визначений чіткий перелік анулювання ліцензії. Це є за заявою платника, скасування про державну реєстрацію, несплата платежу, рішення суду про скасування ліцензії, а також продаж алкогольних напоїв особам менше 18 років», – розповів начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС Львівщини Іван Левкін.
Минулого року МАФ на Повітряній мали намір демонтувати. Та власник кіоску оскаржив розпорядження райадміністрації в суді. Рішення феміди наразі ще немає.