Після випадків булінгу у львівському ліцеї встановлять відеонагляд
Батьки звинуваченого у систематичному цькуванні однокласників і вчителів шестикласника заявили про знущання над сином
Батьки учня 6-Б класу львівського ліцею ім. Василя Стуса (колишня школа №76) поскаржились до міжнародної організації UNICEF на директора, вчителів, однокласників свого сина та їхніх батьків, звинувативши їх у булінгу своєї дитини. Натомість директор ліцею стверджує, що систематичне психологічне та фізичне знущання однокласники та вчителі отримують від цього учня. Постійні конфлікти, за словами директора Михайла Заремби, тривають уже другий рік. Щоб розібратись у ситуації у класі вирішили встановити камери відеонагляду.
Батько шестикласника Олександр Балабай написав публічне повідомлення на сторінці UNICEF Ukraine про цькування його 12-річного сина Іллі, який навчається у 6 класі ліцею імені Стуса. За словами Балабая, проти його сина налаштовані адміністрація ліцею та ледь не усі вчителі школи та батьки однокласників Іллі.
«Адміністрація ліцею в гонитві за рейтингами або ігнорує звернення, або сприяє булінгу, долучаючи до конфлікту батьків та вчителів ліцею. У приватній бесіді директор ліцею неодноразово натякав, що хоче позбутися нашої дитини. В ювенальну поліцію постійно передаються скарги батьків, чим намагаються натиснути на нас і нашу дитину. Ми маємо скріншоти образ від учнів по відношенню до нашої дитини в соцмережах, диктофонний запис (погоджений з учасниками бесіди), в якому вчителі підтверджують факти булінгу нашої дитини протягом року. Також маємо копії звернень до директора ліцею, де скаржимося на факти булінгу з боку вчителів ліцею», – повідомив Олександр Балабай.
Директор ліцею Михайло Заремба розповів ZAXID.NET, що конфліктна ситуація із учнем 6-Б класу триває уже другий навчальний рік поспіль. За словами директора, саме шестикласник некоректно пововодиться з однокласниками та вчителями.
«У нашій школі хлопець навчається з 5 класу. Факти стосовно нецензурної лексики стосовно учнів і вчителів ми фіксували торік. Ми вирішили, щоб наша психолог відвідувала уроки та працювала з хлопцем. Але у шостому класі ситуація загострилась, і ми з батьками вийшли на певне спілкування. При цьому вони спочатку відмовлялись приходити на загальні батьківські збори, а суто персонально спілкувалися із класним керівником на цю тему. З боку учня є певні провокації до однокласників, і є три звернення у поліцію щодо факту побиття однокласників. Зараз ми направили у клас другого психолога, бо батьки звинуватили нашого психолога у некомпетентності», – розповідає Михайло Заремба.
За словами директора ліцею, однокласники почали ігнорувати проблемного учня, а батьки навіть хотіли розпочати бойкотування уроків.
«Він розумний хлопець, гарно спілкується наодинці, але якщо щось йому не подобається, він одразу запалюється як сірник, і це вже некерована дитина. І страшно думати, які наслідки можуть бути у подальшому. Для нас така поведінка – це нонсенс. Це перший випадок за всю історію школи, – каже Михайло Заремба. – Одного разу батьки учня були у нас на психолого-педагогічній нараді. І вчителі, і психологічна служба нашої школи проінформували батьків щодо поведінки їхнього сина. Але після цієї зустрічі жодних змін не відбулося, випадки булінгу повторюються ледь не щодня. Тому ми завжди десь насторожі, бо не знаємо, чим це може закінчитись. Батьки учнів класу ставили перед фактом мене, що вони просто будуть бойкотувати навчання. Вже навіть учні, однокласники просто ігнорують хлопця».
Мати 12-річного Іллі Дарина Балабай у розмові із ZAXID.NET визнала, що її син використовує ненормативну лексику до однокласників і вчителів, але лише для самозахисту. Вона переконана, що бійки в школі провокує не її син, а інші однокласники. Таким чином школярі нібито реагують на зовнішній вигляд хлопця та відсутність у нього смартфона.
«Протягом 5 класу з дитини постійно знущались. Але він не жалівся, бо вважав, що розбереться із цією ситуацією сам. Торік нас викликали на педраду і сказали, що наша дитина якось не так поводиться. І на педраді вчителі повідомили, що минулого року дитина отримувала постійні стусани від хлопчиків. За словами сина, з нього знущаються, бо ми не даємо йому смартфон і він якось не так вдягнутий. Після того дитині набридло знущання, і він почав себе захищати. У них відбувається звичайна штовханина, яку зараз батьки перекручують на те, що наша дитина якийсь злочинець. Він може використати образливі слова, але у цілях самозахисту, бо він не отримує підтримки зі сторони школи. Усі на нього вз’їлись, і батьки вирішили, що треба дитину прибрати з класу, тиснуть на дітей, на нас. Є навіть звернення батьків у поліцію, що нібито наша дитина нанесла тілесні ушкодження однокласникам», – розповідає мама хлопця.
Дарина Балабай переконана, що на поведінку сина погано впливає середовище у школі. Попри це змінювати школу батьки хлопця не планують.
«Ми раніше писали заяви, що у них діти перебігають дорогу не на пішохідному переході, батьки на авто здають назад на перехід, на перервах діти дивляться на планшетах різне порно і у коридорах постійно лунає нецензурна лексика. Тому я так розумію, що він у тому середовищі, де така поведінка вважається нормою. Змінювати школу ми не будемо, бо так можна постійно зі школи в школу переходити», – зазначила Дарина Балабай.
Батьки однокласників 12-річного Іллі звертались до ювенальної поліції стосовно ситуації у класі, а також в управління освіти ЛМР. Наприкінці 2018 року представник управління освіти разом з незалежним психологом відвідували уроки і працювали з шестикласниками, однак атмосфера у класі не змінилася, каже директор.
«Батьки звертались до нас, щоб ми вплинули на ситуацію. Але, звичайно, відрахувати учня ми не можемо зі школи. І все ж таки намагались вирішити це питання розумним шляхом, впливом роботи психолога. Але у поведінці дитини не міняється нічого», – вважає Михайло Заремба.
Мама одного з учнів цього класу Лілія Міштур розповіла ZAXID.NET, що минулого року писала заяву у поліцію стосовно побиття її сина 12-річним Іллею.
«Я подавала заяву на ім’я директора, що мого сина весь час б’ють. І був травматизм до синяків, до крові. У грудні 2018 року ми знімали побої і писали заяву у Франківський відділ поліції», – каже Лілія Міштур.
Окрім того, батьки шестикласників звернулися до адміністрації школи, щоб встановити у класі, де проводиться більшість уроків 6-Б класу, камери відеоспостереження. Таким чином планують з’ясувати причину конфліктних ситуацій у класі. На цю пропозицію уже погодилась і дирекція школа, і батьки Іллі.
«Саме з цією метою - налагодження дисципліни в класі, де більшість хлопці з характером «лідера», де працював психолог і правоохоронні органи, а результату й надалі нема, а є побитий вчитель трудового навчання, вчителька і поламана парта, ми й підписали звернення до директора про встановлення відеокамери в класі! З метою упередження можливого булінгу, налагодження дисципліни», – повідомила мама одного з учнів 6-Б класу Галина Мельник.
Батьки просять дирекцію школи встановити камери спостереження у 6-Б класі
Наразі дирекція школи збирає документи стосовно булінгу зі сторони шестикласника і планує вирішувати ситуацію у судовому порядку. Батьки Іллі готують звернення натомість збирають матеріали, аби довести, що від знущань потерпає саме їхній син.