Пісня, що лине крізь землю до неба, зазвучить на фестивалі «Древо» у Львові
Акторка та співачка Наталка Половинка зібрала у Львівській опері унікальних співаків зі сходу України та навіть Корсики.
Дизайнери Петро Нестеренко та Анастасія Василик підібрали співакам театрального центру «Слово і голос» сценічні образи: в чорно-червоних тонах, аби ті гармоніювали з глибоким традиційним співом. Він зазвучить вже сьогодні, 22 січня, о 20:00 у Львівській опері.
Наталка Половинка, керівник театрального центру, запросила на львівську сцену ще й своїх вчительок, ансамбль «Древо». Це бабці з полтавського села Крячівка, які співають у всім відомому мультику «Жив-був пес».
«Мені кажуть: "Та, вони просто співають!" Ні! Вони роблять це абсолютно свідомо. Не просто співають, а визвучують землю, небо, зв’язок між небом і землею. А також все, що в нього включено – людей, і близьких, і далеких. У такий спосіб пісня зцілює, збирає в одну циркуляцію, в одне коло, цілий світ. Тому пісня – це дійсно склад в мир і життя», – уточнила художній керівник театрального центру «Слово і голос», ідейниця фестивалю Наталка Половинка.
Зазвучить і корсиканське багатоголосся від «TEMPUS FUGIT». Ці «козаки з Корсики», як їх називають у Львові, – хранителі духовного співу. Бережуть традицію століттями: ще відколи французи вербували чоловіків на війну, в Корсиці залишилося кілька хлопців, вони газдували в храмах, допомагали сиротам, вдовам та постійно співали. Наші актори, беручи з них приклад, хочуть теж об’єднати в дусі українських чоловіків.
«Років три-чотири тому по вулиці в нас, в Україні, чоловіки валялися. Це ті, хто не розуміє, хто вони, що вони. Це було масово. Зараз є можливість нам гартуватися і хлопцям триматися разом. Допомагати один одному і людям навколо. І як наслідок співати», – розповів директор фестивалю «Древо» Назар Романюк.
Схожий концерт відлунає і в суботу, 23 січня, для бійців АТО та їхніх сімей у гарнізонному храмі Петра та Павла, початок о 19:00.
А хто хоче навчитися цього співу, може завітати на майстер-класи до центру «Слово і голос». І в суботу, і в неділю. Від 11:00 до 15:00.
«Так ми отримаємо позитивний поштовх до того, що наша совість оживе. До того, що наша думка зцілиться. І фізично ми окріпнемо для того, щоб в цьому році переломити ту ситуацію, яка є. Вірою своєю переломити», – уточнила Наталка Половинка.