Питання Тимошенко у ЄС сприймають, як символ, - МЗС Литви
Найкраще вирішення питання з приводу вибіркового правосуддя в Україні – це звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко, заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічюс.
Коментуючи результати поїздок до Парижа і Берліна щодо позиції цих країн до підписання Угоди про асоціацію, Лінкевічюс зазначив: «І в Берліні, і в Парижі, так само, як і в Києві, ми говорили про те, що має бути прогрес у трьох основних сферах, про які всім відомо».
Водночас він уточнив, що «питання Юлії Тимошенко в деяких країнах сприймають як символ».
«Це може подобатися чи ні, але це – факт, так це сприймається. Від того, як вирішиться ця проблема, і залежить ставлення цих країн (до підписання Угоди про асоціацію – ред.)», – додав глава МЗС Литви.
Відповідаючи на уточнююче запитання, чи йдеться про поліпшення ситуації з Тимошенко чи про її звільнення, міністр повторив, що «для деяких його колег це – символ».
«Ув'язнення колишнього політичного опонента, незважаючи на всі аргументи, виглядає, м'яко кажучи, не дуже добре, навіть дуже погано. І поліпшення умов – це лише фрагмент. Суть не в цьому. Звісно, найкраще, якщо питання вирішилося б звільненням, тим паче що ми знаємо, що стан її здоров'я не дуже хороший», – наголосив він.
На його думку, найкраще вирішення питання з приводу вибіркового правосуддя – «звільнити (Тимошенко – Ред.), щоб не було більше забобонів, які існують».
«Треба дивитися на факти тверезо і сприймати їх так, як вони є, а не представляти їх кращими, як хочеться», – додав міністр.
Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.
Екс-голова Європарламенту Єжи Бузек визнав, що нині відносини України з ЄС далекі від «фантастичного моменту», який був у 2004–2005 роках, і після якого і ЄС, і Україна зробили низку помилок.
Тим не менше, під час саміту Україна-ЄС, що відбувся наприкінці лютого, Київ та Брюссель оприлюднили заяви про відданість угоді про асоціацію, СОТ та ЗВТ.