Пивоварський розповів, як здійснюється тиск депутатів на урядовців
Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський розповів, що депутати регулярно пропонують йому кандидатів на посади в держкомпаніях.
В інтерв’ю ЛІГА.net він прокоментував інформацію ЗМІ про те, що заступник голови фракції “Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко лобіював своїх призначенців в «Укрзалізницю».
«З таких питань особисто пан Кононенко не звертався. За весь час на посаді з Ігорем Кононенком я спілкувався двічі у Верховній Раді з робочих питань», – сказав Пивоварський.
«У моєму випадку ці речі відбуваються дещо інакше. Приходять якісь люди, депутати, і кажуть: “Є хороший кандидат на таку-то посаду. Прошу розглянути”. Я відповідаю, що подумаю, і на цьому, як правило, усе закінчується», – зазначив він.
«Іноді дзвонять і запитують, чому не призначили того чи іншого кандидата, якого рекомендували. Пояснення про те, що кандидат не пройшов за конкурсом, часто натрапляють на погрози вирішити питання через Арсенія Петровича чи Петра Олексійовича. Але ні Яценюк, ні Порошенко з рекомендаціями про призначення конкретної людини на конкретну посаду ніколи не зверталися», – заявив він.
Пивоварський додав, що «потім починаються образи, депутатські звернення, погрози, що будуть провалювати профільні закони, починається тиск із боку правоохоронних органів».
«Усі говорять: у нас європейський вибір, – лише по-європейськи жити не хочуть», – поскаржився міністр інфраструктури.
«Ми публічно заявили в четвер у Кабміні, що потрібно виключити будь-який вплив на діяльність уряду. Уже в п’ятницю в парламенті до мене підійшли п’ять депутатів із проханнями. Більшість із них – призначення на посади в держкомпанії. Запитую: “Навіщо ви це робите? Ми ж тільки-но сказали, що потрібно це виключити”. Не розуміють», – сказав міністр.
Пивоварський зізнався: «Коли спілкуєшся з лицеміром, який чистою українською мовою згадує, як він стояв на Майдані, а потім просить “віддати” йому держпідприємство у обмін на послугу, складно себе стримувати».
«Багатьох запитую: “Ось якщо від нас відвернеться МВФ, американці, європейці й інші, де ми візьмемо ліквідність, як будемо фінансувати країну? Ринки капіталу закриті. Що ми будемо робити?” Замислюються на секунду, погоджуються. І за хвилину: “Слухай, тут є цікава пропозиція по Укрпошті…”», – розповів він.
Як повідомляв ZAXID.NET, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус після 14 місяців роботи заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки й активної протидії реформам, які провадить його команда.
«Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра. Причина – різка активізація блокування системних і важливих реформ у нашій країні», – сказав він на прес-конференції в Києві в середу.
«Це вже не просто відсутність підтримки або політичної волі. Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім’ї до нав’язування під великим тиском сумнівних осіб у мою команду й на ключові посади в держпідприємствах», – додав Абромавичус.
Міністр зазначив, що його рішення – не емоційне, воно зумовлене тим, що за наявної системи він і зібрана ним команда не можуть бути ефективними, оскільки на неї дуже сильно тиснуть.
Основною протидією останнім часом Абромавичус назвав одного з лідерів фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка.
За заявами міністра Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) порушило справу.
Після заяви Абромавичуса у відставку подали четверо його заступників – Юлія Клименко, Максим Нефьодов, Наталія Микольська і Юлія Ковалів.
У свою чергу президент України Петро Порошенко попросив Абромавичуса залишитися на посаді.
Увечері 4 лютого кілька міністрів, котрі подали раніше заяви про відставку, відкликали їх. Серед них був і Пивоварський. Натомість Абромавичус заявив, що свою заяву не відкликатиме.