Поліція вимагає від Садового особисту інформацію львівських журналістів та активістів
Слідчі мають намір допитати усіх присутніх на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій
Львівська поліція має намір допитати усіх учасників засідання комісії з надзвичайних ситуацій, що відбулось у понеділок, 15 травня. Окрім членів комісії, поліція має намір допитати також журналістів та громадських активістів, які були на цьому засіданні.
У розпорядженні ZAXID.NET потрапив лист старшого слідчого ГУ НП у Львівській області В.Д.Куч, з вимогою надати поліції персональну інформацію львівських журналістів і громадських активістів, що були присутні на засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій. Лист слідчого адресований особисто меру Львова Андрієві Садовому.
«Прошу надати список усіх осіб, які були присутні на позаплановому засіданні комісії Львівської міськради з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке відбулось 15.05.2017 (в тому числі журналістів, громадських активістів) з вказанням повних анкетних даних, адрес місця праці, посад, контактних телефонів», – йдеться у листі слідчого ГУ НП у Львівській області. У листі також зазначається, що поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.325 ККУ (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням).
Клікніть для збільшення
У поліції ZAXID.NET заявили, що таким чином слідчий намагається встановити усіх присутніх на засіданні і допитати їх в якості свідків у кримінальній справі.
Варто зауважити, що, за словами кореспондентки ZAXID.NET Юлії Поліковської, яка була на тому на засіданні, загалом там було близько 20 журналістів і не менше десятка громадських активістів. Яким чином можна встановити їхні «повні анкетні дані, адреси місця праці, посади, контактні телефони» - не зрозуміло, оскільки, як правило, доступ на всі засідання у львівській міськраді здійснюється у вільному режимі.
У коментарі ZAXID.NET медіа-юрист, керівник правових проектів ІМІ Роман Головенко пояснив, що правоохоронці справді мають право просити надати контактні дані журналістів.
«Якщо відкрито кримінальне провадження, якщо ця вимога є мотивованою, тоді мають право. Це не є чутливі персональні дані, а лише контактні, щоб зв’язатися з цими журналістами і викликати як свідків», – сказав Роман Головенко.
За його словами, якщо журналісти були присутні під час цього засідання, то вони не мають права відмовитися від свідчень. Додамо, що засідання комісії з надзвичайних ситуацій було відкритим та не потребувало попередньої реєстрації, тому мерія навряд чи зможе самостійно встановити повний список учасників цього засідання.
Нагадаємо, що у середу, 17 травня, усі члени міської комісії з надзвичайних ситуацій отримали повістки з вимогою прийти на допит у поліцію. Нагадаємо, що на останньому засіданні міської комісії з надзвичайних ситуацій йшлось про те, що міста Львівщини, які підписали меморандум про вивезення сміття зі Львова, не виконують його умов, а у Львові через проблеми з вивозом сміття можуть оголосити надзвичайний стан.