Поліція заявила про зростання в Україні фальшивих повідомлень про замінування у 2,5 раза
Жодне з повідомлень про замінування не підтвердилося
Кількість повідомлень про нібито замінування будівель в Україні зростає. Як заявили в поліції, у січні-квітні 2019 року до підрозділів Національної поліції надійшло 425 повідомлень про замінування, тоді як за аналогічний період 2018 року надійшло 170 таких повідомлень.
Як повідомили у поліції у відповіді на запит видання «Новое время», Під час перевірки цих повідомлень вибухових речовин виявлено не було.
«Після надходження дзвінка правоохоронні органи просять відвідувачів і працівників звільнити будівлю, яку нібито замінували. Згодом проводиться перевірка. Якщо нічого не виявлено – складається акт. Після того, як буде складено акт про відсутність вибухових пристроїв і небезпечних речовин, можна відновлювати роботу. Таким чином, діяльність цих об'єктів паралізується на кілька годин», – сказали в поліції.
Всього за чотири місяці працівники вибухотехнічних підрозділів виїжджали на обстеження 838 об'єктів за фактом заяви про можливі вибухи, з яких 36 – житлові будинки. Для порівняння: за 4 місяці минулого року експерти оглядали 213 об'єктів, з яких 13 – житлові будинки.
Нагадаємо, у травні об’єкти в Україні теж «мінували». В одному повідомленні «мінувальники» вказують одразу по кілька об’єктів. Однак через те, що більшість з таких повідомлень надходять електронною поштою, правоохоронці не можуть встановити і затримати людей, котрі їх розсилають, але зазначають, що повідомлення про замінування надходять з Росії та окупованого Донбасу. Втім, іноді поліція таки встановлює і знаходить тих, хто повідомив про фальшиве замінування. Зазвичай це відбувається у випадках, коли про це повідомляють у телефонному режимі.
Зловмисники «мінують» не лише торгові центри чи вокзали з аеропортами, але й лікарні.