Польща, головуючи в ЄС, розраховує на підписання угоди про ЗВТ Україна-ЄС

17 червня 201111170

Польща розраховує, що під час її головування у Європейському Союзі буде підписана угода про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Про це заявив новопризначений посол Польщі в Україні Генрік Літвін 16 червня під час зустрічі з Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим.

"Для нас не було б кращого ефекту, якби під час нашого головування були підписані ці документи. Ми можемо сказати, що це одна з головних цілей нашого головування в ЄС", - відзначив Генрік Літвін.

Микола Азаров поінформував, що Україна також розраховує на зміцнення співробітництва з  ЄС під час головування Польщі. Глава Уряду зазначив, що зараз на завершальному етапі перебувають переговори щодо створення ЗВТ між Україною та ЄС, угода щодо політичної асоціації та запровадження безвізового режиму, повідомили ZAXID.NET в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Водночас прем'єр-міністр підкреслив, що у переговорах про ЗВТ Україну не влаштовує квотний принцип доступу продукції українського сільського господарства на ринок ЄС. За його словами, запропонований розмір квот є надзвичайно малим і практично закриває доступ української аграрної продукції на ринок ЄС.

Микола Азаров додав, що Україна не задоволена й тим, що фактично закривається доступ вітчизняних автоперевізників на європейський ринок. Глава Уряду зазначив, що зараз на цьому ринку працюють близько 30 тис. вітчизняних автоперевізників, з яких 7 тис. вже зараз мають ліцензії ЄС на автоперевезення.

"Для нас це життєво важлива позиція. Ми не можемо змусити своїх людей припинити роботу на цьому ринку. Тут ми намагаємося досягти компромісу", - відзначив Микола Азаров.

Крім того, прем'єр-міністр запевнив польського посла у незмінності євроінтеграційного курсу України.

"Для нас важливо не лише на словах говорити про те, що ми маємо намір інтегруватись до ЄС, але й доводити свої слова справами. І ті реформи, які наш Уряд проводить, вони саме є практичною інтеграцією нашої країни", - наголосив Микола Азаров і додав, що Уряд вже провів податкову реформу, у першому читанні прийнята пенсійна реформа, які наблизять Україну до європейських стандартів.

Сторони також домовилися активізувати співпрацю в межах міжурядової українсько-польської комісії з питань економічної співпраці.

"Нам з вами необхідно активізувати роботу міжурядової українсько-польської комісії з питань економічної співпраці. Я хотів би також відзначити, що нам надзвичайно приємно, що українські компанії почали дебютувати на Варшавській фондовій біржі", - підсумував Микола Азаров.

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук