Польща погодилася на відновлення українських місць пам'яті на своїй території, – Дещиця
До теми
- Київ і Варшава домовилися працювати над скороченням «чорного списку» ZAXID.NET
- Україна та Польща погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення ексгумаційних робіт ZAXID.NET
-
Чи реальне українсько-польське примирення.
Кожен націоналіст добре знає, за що треба не любити безпосередніх сусідів ZAXID.NET
Посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що Польща погодилася на відновлення українських місць пам'яті у Польщі, які стали об'єктами актів вандалізму ще з 2014 року. Про це він заявив за підсумками зустрічі співголів консультаційного комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерського, повідомляє «Укрінформ».
Зустріч відбулася минулої п'ятниці у Кракові.
«У ЗМІ з'явилася інформація про те, що одним із досягнень цієї зустрічі було рішення про відновлення пошукових та ексгумаційних робіт в Україні. Але насправді, це було лише одне з питань, яке погоджено обома сторонами в цій спільній заяві. Крім того, було досягнуто порозуміння у питаннях відновлення українських місць пам'яті на території Польщі, які стали об'єктами актів вандалізму ще з 2014 року», – сказав він.
За словами Дещиці, йдеться про близько семи об'єктів, які було сплюндровано.
«Їхнє відновлення відбуватиметься крок за кроком, із врахуванням особливостей кожного конкретного випадку й усіх юридичних процедур», – додав посол.
Як повідомляв ZAXID.NET, 17 листопада в Кракові відбулася зустріч консультаційного комітету України та Польщі. У засіданні брали участь заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв і держсекретар - керівник Офісу президента Польщі Кшиштоф Щерській.
Засідання комітету президентів обох країн відбулося за ініціативою української сторони у світлі погіршення двосторонніх взаємовідносин в історичній площині.
Повідомлялось, що під час зустрічі сторони погодились з необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт та спільного їх відновлення. Крім того сторони погодилися працювати над вирішенням питань, які становлять обопільний інтерес.
Однак, вже 18 листопада відповідальному секретарю Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святославу Шереметі було відмовлено у в'їзді до Польщі.
Заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв повідомив, що за підсумками зустрічі в Кракові сторони домовилися про оптимізацію списку українців, яким заборонений в'їзд до Польщі.