Помер український архієпископ Римо-католицької церкви Петро Мальчук

Член Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій від Римо-католицької церкви в Україні архієпископ Києво-Житомирський Петро Мальчук помер в п'ятницю в Гродно (Білорусь), повідомив директор католицького медіа-центру єпископату отець Дієго Саез Мартін.

«У ніч з 26 на 27 травня помер архієпископ Петро Мальчук, ординарій Київсько-Житомирської єпархії. Це сталося в Гродно, оскільки владика брав участь у євхаристійному конгресі в Білорусі. Тіло архієпископа знайшли в його особистій кімнаті, смерть настала, ймовірно, через проблеми з серцем. Однак підтвердженої інформації ще немає», – йдеться в повідомленні, яке цитує «Інтерфакс-Україна».

Згідно з інформацією, в п'ятницю о 18:00 в храмі святого Олександра (Київ, вул. Костьольна, 17) апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Гуджеротті проведе богослужіння за померлим архієпископу.

За інформацією особистого секретаря покійного архієпископа Отця Матеуша Адамського, детальна інформація про його похорон з'явиться пізніше, але він відбудеться не раніше, ніж через тиждень.

Конференція єпископату висловила співчуття у зв'язку зі смертю архієпископа Петра Мальчука.

Мальчук народився 17 липня 1965 року в с. Слобода Рашків. Навчався у Вищій духовній семінарії в Ризі (Латвія). 3 січня 1989 року набрав Орден братів менших (францисканців). 7 червня 1992 був висвячений на священика.

У 1992-1998 рр. навчався в Римі в Папському університеті Antonianum, де отримав ступінь доктора теології.

29 березня 2008 року Папа Бенедикт XVI призначив його єпископом-помічником Одесько-Сімферопольської дієцезії, надавши йому титульний престол Медіа.

3 травня 2008 року відбулися його єпископські свячення в Одесі.

15 червня 2011 року Папа Бенедикт XVI призначив Петра Геркуляна Мальчука OFM ординарієм Києво-Житомирської дієцезії, надавши йому титул архієпископа ad personam.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук