Понад 125 га елітної землі у Брюховичах може отримати невідомий інвестор
Нова земельна схема від Міноборони. Вже незабаром колишні військові склади під Львовом перетворяться на приватне котеджне містечко. А військові за це отримають майно у п’ять разів дешевше. Такий сценарій можливий, якщо уряд погодиться на пропозицію, яку йому зробила Брюховицька селищна рада. Кабінет міністрів вже підготував розпорядження, яке фактично передає ділянку на півтора мільярда гривень інвестору.
Брюховичі. Вісім кілометрів від центру Львова. За високим парканом — понад 125 гектарів військового містечка. Це удвічі більше, ніж весь Стрийський парк. Раніше тут були склади з боєприпасами. Десять років тому вибухівку вивезли. Ліс, тиша, елітна земля — ідеальне місце для дорогого котеджного містечка.
Відколи звідси вивезли зброю, за лісом, що росте на території частини, пильнує Магерівський військовий лісгосп. Ще вісім років тому вони виявили тут незаконне будівництво. Підприємець самовільно захопив понад два гектари лісу.
«Ми виявили, що самовільно зрубуються дерева на тій території у 129 кварталі, і ведеться індивідуальне будівництво. Там йде захоплення території, починаючи з 2011 року. Ми впродовж того періоду зверталися в різні правоохоронні органи», — розповідає головний лісничий Львівського військового лісокомбінату Андрій Домінік.
Справу досі розслідує поліція. Тим часом Брюховицька селищна рада має на цю землю свої плани. У грудні минулого року місцевий виконком пише звернення до президента, прем’єра і військового прокурора. Хочуть отримати всю землю. Натомість пропонують міністерству оборони 300 квартир для військовослужбовців-черговиків. У травні пишуть ще один лист, у якому запрошують на оглядини перших помешкань.
«Просимо Міністерство оборони України сформувати та забезпечити роботу комісії для огляду перших 60-ти квартир, які знаходяться в новозбудованих будинках за адресою село Гаї-Шевченківські Тернопільського району», — про таке йдеться у листі, під яким підписався голова селищної ради Володимир Доманський.
Звідки у Брюховичів десятки квартир у сусідній області — питаємо у селищного голови. Володимир Доманський каже: «Їх купить інвестор». «Те, що інвестор показав селищній раді, те ми пропонували Міністерству оборони. І Міністерство оборони або буде погоджуватись на ті квартири, або не буде», — розповідає Володимир Доманський.
Та хто цей інвестор, голова селищної ради повідомити відмовляється. Мовляв, його Брюховичам знайшло те саме Міноборони. «Міністерство оборони на сьогоднішній день не сказало точно, хто є інвестором. Тому що вони з ним спілкуються. Я думаю, що незабаром ту інформацію буде оприлюднено», — додає селищний голова.
За 300 квартир таємний інвестор отримає право забудувати військове містечко. Та чи рівнозначний такий обмін? За всю землю на аукціоні можна було б вторгувати майже півтора мільярда гривень. Орієнтовна вартість пропонованих квартир за брюховицькими цінами – 288 мільйонів. Якщо Міноборони піде на таку оборудку — продешевить більш ніж у п’ять разів.
«Якщо Міністерству оборони підходить з тих чи інших міркувань житло по всій Україні і вони не прив'язуються до загальної вартості, яке вони потенційно хочуть отримати, або не прив'язуються до кількості квадратних метрів, то тут обґрунтування потрібно почути від Міністерства оборони», — розповідає виконавчий директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк.
До того ж триста квартир — це лише десята частина черги військовослужбовців Львівщини. У Брюховичах же на землях Міноборони приватні будинки з’являються не вперше. На початку двотисячних тут був дитячий табір Прикарпатського військового округу. Тепер — високий паркан і котеджі за ним.
«Це була військова частина, і землі були землями Міністерства оборони. Там було відкрито кілька кримінальних справ, там розслідувало СБУ, там розслідувала військова прокуратура, але відповідно складу злочину не знайшли. Це було достатньо смішно, бо там вже стояли великі будинки красиві, з охороною і парканами. За документами землі були землями Міністерства оборони», — каже колишній землевпорядник Брюховицької селищної ради Олександр Молодий.
Для передачі майна від Міноборони залишилося лише погодження двох відомств – Міністерства економрозвитку та фонду держмайна. І тоді величезний шматок землі в елітному передмісті можна буде «освоювати».