Порошенко: Україна готова до «найширших компромісів» у питанні звільнення полонених

Українська сторона готова до найширших компромісів у питанні звільнення полонених, заявив президент Петро Порошенко під час зустрічі із мамами та дружинами полонених, яка відбулася в четвер, 18 серпня.

Він поінформував жінок про перебіг переговорного процесу в питанні звільнення заручників, а також наголосив, що Україна наполягає на безумовному звільненні всіх заручників, яких утримують як на окупованій території, так і в Російській Федерації.

За словами Порошенка, зустріч з мамами та дружинами полонених готувалась давно і для нього дуже важливо надати конкретну інформацію щодо долі заручників.

Він назвав надзвичайно важливим той факт, що можна говорити про підтвердження інформації щодо 45 заручників.

«А це означає, що ми будемо боротися за їх якнайшвидше звільнення. Це дасть можливість нам потроїти зусилля для того, щоб якнайшвидше були позитивні новини», – сказав президент.

Порошенко наголосив, що звільнення заручників залежить напряму від Російської Федерації, яка повинна в цьому питанні натиснути на бойовиків щодо виконання цього ключового пункту Мінських угод.

За його словами, з початку війни вже знайдено і звільнено 3080 заручників. Наразі в полоні перебувають 107 цивільних і військових громадян України.

Президент поінформував, що 19 серпня заступник глави АП Костянтин Єлісєєв, у Берліні передасть списки із прізвищами 45 заручників до офісів президента Франції та канцлера Німеччини для того, щоб у європейських столицях знали про кожного українця, якого утримують у полоні.

Порошенко також наголосив, що Україна наполегливо вимагає, щоб представників Міжнародного комітету Червоного хреста було допущено до окупованих територій, щоб вони отримали доступ до тюрем і були залучені до пошуку і звільнення полонених. Він додав, що це питання знову буде підніматись у Мінську під час чергового раунду переговорів. Президент також зауважив, що жодного звільнення не відбувається без участі Служби безпеки України і українська сторона готова до найширших компромісів у питанні звільнення.

8 серпня на вул. Банковій в центрі Києва біля будівлі Адміністрації президента відбулася інспірована нардепом Надією Савченко акція «Не кидай своїх» з вимогою якнайшвидшого звільнення з полону бойовиків українських громадян.

На акції 5 осіб оголосили голодування – троє матерів і дві дружини полонених. Пізніше до них приєднався ще один чоловік.

Учасники акції звернулися до президента Петра Порошенка з тим, щоб прийняти конкретні заходи для звільнення людей.

10 серпня матері і дружини українських військовополонених заявили, що припиняють голодування під Адміністрацією президента і збираються їхати самостійно в Донецьк.

В той же час бойовики блокують обмін полоненими, вимагаючи амністії для понад 600 причетних до незаконних збройних формувань.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук