Порошенко затвердив нову Стратегію нацбезпеки України

Президент України Петро Порошенко увів у дію нову Стратегію національної безпеки, йдеться в його указі від 26 травня.

Згідно з документом, нова Стратегія «спрямована на реалізацію до 2020 року визначених нею пріоритетів державної політики національної безпеки, а також реформ, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС… і Стратегією сталого розвитку «Україна — 2020».

Головними завданнями цього документа є «мінімізація загроз державному суверенітету та створення умов для відновлення територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаного державного кордону України, гарантування мирного майбутнього України» та «забезпечення інтеграції України до ЄС та формування умов для вступу в НАТО».

Стратегія спрямована на захист національних інтересів в економічній, соціальній, гуманітарній та інших сферах, а також на комплексне реформування системи забезпечення національної безпеки та створення ефективного сектору безпеки і оборони України. На її основі мають розроблятися інші документи стратегічного планування у сфері забезпечення нацбезпеки, у тому числі, Концепція розвитку сектору безпеки і оборони, Воєнна доктрина (Стратегія воєнної безпеки), Стратегія кібербезпеки, інші галузеві стратегії, а також державні програми розвитку органів сектору безпеки і оборони.

У ній зазначено, що щорічно на фінансування сектору безпеки і оборони має виділятись «не менше 5 відсотків від валового внутрішнього продукту».

Головною загрозою нацбезпеці України в документі названо агресію Росії в усіх її формах», яка «спрямована на виснаження української економіки і підриву суспільно-політичної стабільності з метою знищення держави Україна і захоплення її території».

Крім того, в РНБО визнали, що поруч з російською агресією, небезпеку для країни становлять «неефективність системи забезпечення нацбезпеки і оборони», корупція, економічна криза, енергетична залежність, інформаційна та кібервійна проти України тощо.

Головним пріоритетом державної політики у сфері нацбезпеки названо «реінтеграцію тимчасово окупованих територій після їх звільнення».

Запорукою відновлення територіальної цілісності в документі названо потужну армію та «інші утворені відповідно до законів України військові формування, що забезпечені сучасним озброєнням і військовою технікою, активна зовнішньополітична діяльність, ефективні розвідувальні, контррозвідувальні і правоохоронні органи».

Іншими пріоритетами названо створення ефективного сектору безпеки і оборони; підвищення обороноздатності; реформа Збройних сил, розвідувальних, контррозвідувальних і правоохоронних органів; реформування системи держуправління та боротьба з корупцією; інтеграція в Європейський Союз та особливе партнерство з НАТО; забезпечення нацбезпеки у зовнішньополітичній сфері (відмова від позаблоковості, співпраця з НАТО, США, Китаєм, ООН, G7 та G20); забезпечення економічної, енергетичної, екологічно та інформаційної безпеки і забезпечення безпеки критичної інфраструктури.

Як повідомляв ZAXID.NET, відповідну Стратегію РНБО ухвалила 6 травня. Повний її текст читайте тут.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук