Правоохоронці показали, що вилучили у рівненського прокурора, який покривав бурштинову мафію
Під час обшуку у заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика знайшли зливки золота, колекцію дорогих годинників, гроші, мішки з бурштином. Про це на брифінгу у понеділок ввечері повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
За його словами, до організації схеми з незаконного видобутку бурштину на Рівненщині були причетні не лише заступник місцевої прокуратури, але й ключові працівники управління СБУ, колишні і теперішні працівники МВС, у тому числі керівник відділу внутрішньої безпеки та відділу захисту економіки, чиновники з Рівненської облдержадміністрації. Загалом 32 підозрюваних.
Колекція прокурорських годинників
«В цьому будинку (прокуратури Рівненської області), який має бути координуючим органом в протидії корупції й злочинності в області, звили кубло ті, хто, навпаки, зорганізував злочинну групу. Тому прокурор області буде усунений від займаної посади, в області буде тотально новий склад прокуратури», – заявив з цього приводу генпрокурор Юрій Луценко.
Власне дії посадовців складали надійне прикриття для діяльності злочинної групи під керівництвом кримінального авторитета Миколи Ребешка на прізвисько «Ушатий». За інформацією міністра, 20 його поплічників їздили по області і збирали «данину» з нелегальних копачів бурштину. За місяць їх заробіток складав понад $1 млн.
Крім цього правоохоронці виявили маніпуляції з вилученим бурштином, який звозили до Рівного після вилучення у незаконних копачів з сусідніх областей. Так генпрокурор України Юрій Луценко повідомив про обшуки на підприємстві «Укрспецпостач», що займається оцінкою та зберіганням бурштину. Луценко зазначив, що, за версією слідства, саме тут зберігався бурштин, який учасники організованого злочинного угруповання пізніше підміняли, замінюючи крупну фракцію на меншу, що в рази зменшувало його вартість, і привласнювали собі найбільш дорогі частини бурштину, який вилучався у Волинській, Рівненській та Житомирській областях.
«Сюди він відвозився, тут зберігався, зловмисники тут його підміняли і вивозили через задні двері, що зафіксовано слідством», – сказав Луценко.
Загалом у понеділок, 4 липня, понад триста правоохоронців СБУ та Нацполіції та більше сорока бійців спецпідрозділу «Альфа» провели 123 обшуки. Було затримано п’ятьох організаторів схеми незаконного видобутку бурштину – чотирьох посадовців та одного кримінального авторитета організаторів схеми незаконного видобутку бурштину.
Затриманих спецтранспортом Нацгвардії відправили у Київ. Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 426-1, ч. 3 ст. 240, ст. 198 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що операція проводилася із застосуванням дезінформації, саме тому до останнього моменту затримань практично ніхто з підозрюваних та їхніх прибічників нічого не підозрював. Втім чимало важливих персон, задіяних у схемі, залишаються на волі.