Президент посилив відповідальність за військові злочини і неуставні відносини

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 290-VIII «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень». Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«З метою забезпечення невідворотності покарання Кримінальний кодекс України доповнюється статтею 4261, в якій визначається відповідальність за перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень», - йдеться в повідомленні.

Відповідно до закону, умисне вчинення дій, які виходять за межі наданих прав і повноважень і завдали істотної шкоди, карається обмеженням або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

«Застосування нестатутних заходів, насильства щодо підлеглого або перевищення дисциплінарної влади - позбавленням волі на строк від 3 до 7 років. Діяння, вчинені із застосуванням зброї, а також діяння, передбачені частинами 1 і 2 цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - позбавленням волі на строк від 5 до 9 років», - наголошується в повідомленні.

Вищезазначені дії, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, караються позбавленням волі на строк від 7 до 10 років. Якщо злочини здійснені в умовах воєнного стану або бойової обстановки, вони караються позбавленням волі на строк від 8 до 12 років.

Як повідомлялося, Порошенко підписав закон, яким звільняються від військової служби з мобілізації в особливий період студенти, аспіранти та докторанти денної форми навчання.

Крім того, Порошенко підписав закон про встановлення чисельності співробітників СБУ в особливий період в кількості 31 тис. осіб і скороченні їх кількості в мирний час.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук