Президент призначив Романа Трубу директором ДБР
Президент Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань (ДБР). Про це йдеться на сайті голови держави.
Як відомо, Романа Трубу директором ДБР обрала конкурсна комісія, а президент лише формалізував це призначення.
Під час зустрічі з Романом Трубою Петро Порошенко зазначив, що згідно Конституції, ще з 1996 року прокуратура мала бути позбавлена функцій слідства, а процес приведення прокуратури до європейських стандартів тривав 21 рік. Глава держави наголосив: «Я абсолютно переконаний, що Ви маєте забезпечити повну незалежність Державного бюро розслідувань».
Петро Порошенко також зазначив, що окрім призначення керівника ДБР, конкурсна комісія також рекомендувала кандидатів на посади заступників керівника.
З 1997-го по 2015 рік Роман Труба працював в органах прокуратури. До 2014 року він працював у Львівській області, а після Революції гідності потрапив у Головне слідче управління Генпрокуратури, де очолював управління з розслідування особливо важливих справ. У квітні 2015 року його кар'єра в ГПУ завершилася, а вже в травні 2015-го Роман Труба перейшов у приватний сектор, очоливши департамент юридичної компанії «Сектор права». Раніше ZAXID.NET писав, що Роман Труба уник люстрації після Євромайдану. Будучи прокурором Пустомитівського району він у 2013 році клопотав про відкриття кримінальної справи щодо активістів Євромайдану. Згідно з законом «Про очищення влади» він мав би бути люстрованим, однак уникнув цього, самостійно звільнившись із посади держслужбовця у 2015 році.
Як відомо, закон про ДБР Верховна Рада ухвалила у листопаді 2015 року. Він є частиною так званого пакету безвізових законів. Президент Петро Порошенко підписав його в січні 2016 року, а 1 березня того самого року закон набув чинності. Конкурсна комісія мала обрати керівника Державного бюро розслідувань і його заступників до липня 2017 року, а повноцінно ДБР мало запрацювати до листопада 2017 року. Однак цього не сталося. У зв'язку з цим органам прокуратури, які з 21 листопада втратили повноваження з розслідування кримінальних проваджень, доведеться передати близько 20 тисяч справ Національному антикорупційному бюро.
Сам Роман Труба прогнозує, що ДБР запрацює до середини 2018 року.