Президент вимагає від уряду повного оновлення

СуспільствоВолодимир Пиріг, 4 листопада 20141120

Кабінет Міністрів потребує повного оновлення, заявляє президент України Петро Порошенко.

«Щодо складу уряду, то Кабінет Міністрів потребує повного оновлення! Звільнення від непрофесіоналізму і корупційних пут партійно-квотного принципу. Він має формуватися виключно на професійній основі. І почати, нарешті, проводити реформи, спираючись на парламент, оновлений більше, ніж на половину», – йдеться у зверненні президента, розміщеному на президентському сайті в понеділок.

Порошенко нагадав, що майбутня фракція партії «Блок Петра Порошенка» відгукнулася на його ініціативу підтримати Арсенія Яценюка на посаду голови нового уряду.

«Коаліція, згідно з Конституцією України, має запропонувати президенту для внесення на затвердження новообраною Верховною Радою кандидатуру прем'єр-міністра. Майбутня фракція партії «Блок Порошенка» вже відгукнулася на мою ініціативу підтримати Арсенія Яценюка на посаді голови нового уряду. Але принциповим для них питанням при цьому є спільне узгодження європейського зразка коаліційної угоди, проект якої вони вже запропонували партнерам і суспільству», – йдеться у зверненні.

За словами Порошенка, європейській політичній культурі притаманні дуже докладні коаліційні угоди, де план дій розписаний «ледве чи не поденно».

«Коаліційна угода – це контракт коаліції з країною. Він не може бути коротким папірцем на три сторінки. Нещодавно я розмовляв із німецьким канцлером Ангелою Меркель. У Німеччині – довга історія коаліційного уряду. І досвід показує, сказала мені пані Меркель: Що чим товще угода, тим довше працює коаліція», – наголосив президент.

Він висловив сподівання, що Блок Порошенка як політсила, яка в сумі багатомандатного і одномандатних округів набрала найбільшу кількість голосів на виборах, гідно впорається із завданням щодо формування коаліції.

«Народний фронт", який став другим за кількістю мандатів, «Самопоміч», яка фінішувала третьою. Радикальна партія і «Батьківщина», які подолали п'ятивідсотковий бар'єр - усі вони разом мають бути учасниками проєвропейської коаліції. Але створювати коаліцію - це не робота президента», – сказав Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук