Президент ввів в дію рішення РНБО про надзвичайні заходи протидії тероризму

СуспільствоОксана Руда, 20 лютого 201518891
Президент ввів в дію рішення РНБО про надзвичайні заходи протидії тероризму
фото ukr.media
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про надзвичайні заходи протидії російській загрозі та проявам тероризму, підтримуваним Російською Федерацією», передає прес-служба глави держави.

Згідно з рішенням РНБО, Кабінету міністрів України доручено:

- негайно надати допомогу постраждалим від терористичних актів на Донбасі, насамперед мирним жителям Маріуполя;

- розробити низку законопроектів, зокрема щодо вдосконалення Антитерористичного центру при СБУ, а також щодо встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти людяності;

- спільно з Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення припинити поширення російської інформаційної агресії, здійснюваної з використанням іноземних та вітчизняних ЗМІ;

- спільно з місцевими державними адміністраціями у двотижневий термін забезпечити облаштування місць для тимчасового розміщення людей, евакуйованих з окремих територій Донецької, Луганської областей.

Також РНБО доручило Службі безпеки України:

- активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу з метою нейтралізації небезпечного впливу Російської Федерації на суспільно-політичну ситуацію в Україні та її окремих регіонах;

- організувати разом із місцевими органами виконавчої влади у двотижневий термін своєчасне і всебічне інформування населення Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської областей та міста Києва про порядок дій в умовах загрози здійснення терористичного акту, зокрема шляхом створення відповідних веб-сайтів, сторінок у соціальних мережах.

МВС повинно невідкладно посилити контроль за додержанням порядку реєстрації місця проживання та місця перебування громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Державній фіскальній службі разом із Держслужбою фінансового моніторингу доручено невідкладно вжити дієвих заходів щодо виявлення та ліквідації каналів фінансування тероризму.

РНБО запропонував Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за участю державного підприємства «Енергоринок» вилучити із розрахунків на ринку електроенергії  підприємств, які виробляють електроенергію на тимчасово неконтрольованій території.

Головам Донецької та Луганської ОДА доручено невідкладно вжити комплексних заходів для забезпечення роботи об’єктів життєзабезпечення населених пунктів, розташованих на підконтрольних територіях, а також заходів щодо посилення кадрового забезпечення районних державних адміністрацій.

РНБО також запропонувала Генеральному прокурору України вжити заходів щодо визнання так званих «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки» терористичними організаціями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук