При в’їзді в окупований Крим російські силовики затримали українця
Росіяни стверджують, що українець «перевозив боєприпаси»
Працівники ФСБ Росії затримали в анексованому Криму громадянина України, у якого нібито вилучили боєприпаси. Про це повідомляють «Крим.Реалії».
«В автомобільному пункті пропуску «Перекоп» при огляді транспортного засобу, що прибув з Херсонської області під керуванням громадянина України 1960 року народження, в одній із сумок працівники управління виявили кілька світлошумових патронів калібром 9 мм», – повідомляють у російському ФСБ.
У відомстві також стверджують, що чоловік не зміг назвати «мету провезення боєприпасів» на територію анексованого півострова. За інформацією прес-служби, патрони вилучили й передали фахівцям експертно-криміналістичного центру «для проведення балістичного дослідження, за результатами якого стосовно власника буде вирішуватися питання про обрання заходу адміністративного впливу».
Зазначимо, що затримання силовиками ФСБ українців на території окупованого росією Криму чи при в'їзді на окупований півострів, вже стало звичкою окупаційної влади. Зокрема, напередодні ФСБ в анексованому Криму висунула звинувачення проукраїнському активістові Олегові Приходьку, якого підозрюють нібито в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.
До слова, 8 червня 2016 року Олега Приходька вже затримувало ФСБ в анексованому Криму. Причиною затримання стали українські номерні знаки на автомобілі, не змінені на російські після 1 квітня 2016 року згідно з російським законодавством.
8 лютого 2019 року співробітники ФСБ обшукували будинок Олега Приходька в селі Оріхове. Тоді в нього вилучили українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та домашні CD-диски. Портрет Бандери перевіряли на екстремізм.
Крім того, в червні 2019 року Приходька оштрафували на 2 тисячі рублів через український прапор у його дворі. Його визнали винним за статтею «пропаганда чи публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки».