Багатогодинних черг на пішохідному пункті пропуску «Шегині-Медика» на українсько-польському кордоні можна уникнути. Як заявили у понеділок, 15 червня, українські прикордонники, натовп назбирується через польських колег, які дуже пильно перевіряють усіх українців. Тож вирішенням можуть стати потяги, які возитимуть людей в одному напрямку — до Польщі. Також варто домовитися з сусідньою країною про відкриття ще чотирьох автомобільних пунктів пропуску, вважають представники ДПСУ.
Черги на пішохідному переході в Шегинях не зменшуються. Майже постійно там понад 100 людей чекають на перетин кордону. Віднедавна це стало нормою. Українські прикордонники пояснюють, що черги створюються через польських колег.
«Польська сторона проводить більш щільні контрольні операції щодо встановлення законності підстав перетину кордону громадянами України. З'ясовують, куди прямує громадянин України, на яку адресу, телефон. Якщо є роботодавця є телефон, то зв’язуються з роботодавцем», — розповідає в.о. начальника Західного регіонального управління Держприкордонслужби Олексій Гавель.
Також охоронці кордону кажуть, що кількагодинних черг можна позбутись. Та для цього потрібні і відповідні дії з польської сторони.
«Потрібно відновити рух залізничних потягів — це поїзди і електрички, які курсували зі Львова. Вони будуть возити до 700 людей, але тільки в Польщу. Також є ще 4 спільні пункти пропуску, які на даний час відкриті постановою Кабміну, але ми очікуємо їх відкриття з боку Республіки Польща», — пояснює в.о. начальника Західного регіонального управління Держприкордонслужби Олексій Гавель.
А допоки чиновники намагаються залагодити всі питання, люди змушені стояти у довжелезних чергах. Така ж ситуація була і 10 червня. Як писав ZAXID.NET, щоб потрапити до Польщі, люди могли чекати і по півдоби.
«Та вже 4 години стоїмо. Щось помалу просувається. Багато людей. А що поробиш? Мусимо пройти. Ну десь ще на 3 години, думаю, будемо стояти», — бідкається заробітчанин Іван.
«В Україні зараз важко знайти роботу, а Польща зараз приймає, розумієте? Ну і тому так багато людей. Плюс багато людей стоять, які їдуть на польові роботи, бо там зараз стоїть робота в полях», — додає заробітчанин Мирон.
Вже у вівторок, 16 червня, посол України в Польщі Андрій Дещиця зустрінеться з тамтешніми урядовцями. Там і говоритимуть, як пришвидшити перетин кордону.