Приміщення Пустомитівської райради «віджали» за схемою перереєстрації лікарень
Блог заступника міського голови Львова Любомира Зубача
Інші блоги автора
- Без вивісок і зі штрафами! 4 груд, 17:45
- Як забудовники Львова підклали свиню своїм же колегам 28 жовт, 18:15
- Скільки поверхів збудувати поруч із церквою чи історичною віллою? 14 жовт, 14:54
Було ваше – стало наше. Це просто про оборудку, яку провернули з комунальним майном Пустомитівської районної ради. Мова про три адміністративні будівлі просто у центрі Пустомит, а також про гаражі та два автомобілі як бонус.
На цьому прикладі можна показувати цілий майстер-клас, як «віджати» комунальне майно. Схема вже відома – дуже схожа на перереєстрацію обласних лікарень, коли медзаклади на папері «переїжджали» зі Львова у Турківський район. Але воно й не дивно, бо прізвища, які фігурують у обох схемах, частково збігаються – на документах підписи з прізвищами Гичка, Дубневич, а серед реєстраторів – сумновідома Жирівська сільрада Пустомитівського району.
Ця інформація фактично приголомшила колег із фракції «Самопоміч» вперше обраної Львівської райради. Саме тому вирішили поділитися з нею з усіма. Бо ж «героїв» треба знати в лице.
Ну що ж, поїхали.
Уважно стежте за руками
20 листопада 2020-го. Повноваження Пустомитівської райради ще діють. Але це триватиме недовго, адже уряд ліквідував Пустомитівський, натомість створив Львівський район. А відповідно, виборці на виборах у жовтні обрали нову Львівську районну раду.
Розуміли це ще чинні на той момент пустомитівські депутати, а тому на черговій сесії (очевидно, одній із останніх, за вікном же кінець листопада) приймають рішення, якими вносять зміни до бюджету, передають установи, майно, яке мали у своєму підпорядкуванні в комунальну власність різних об’єднаних територіальних громад Львівського району. Це школи, амбулаторії, народні доми – сотні сторінок опису і переліку, що і й куди.
І все наче правильно й логічно. Але ж диявол, як відомо, в деталях. У нашому випадку – в одному цікавому рішенні всього на 1 сторіночку. І ось саме про нього.
Рішення №880. Ним комунальне майно КП «Архітектурно-планувального бюро» Пустомитівської райради передали «в оперативне управління і комунальну власність». Відразу скажу, юридично формулювання неграмотне та ще й маніпулятивне. Але очевидно, це робили з певною метою.
Про що йдеться? А мова про три адміністративні будинки у самісінькому центрі Пустомит. Так, саме ті, в яких, зокрема, засідала і Пустомитівська райрада.
Отож, будівлі за адресами вул. Грушевського, 35, Шевченка, 13 і вул. Кандиби, 3, а також гараж на вул. Грушевського, 35а та два автомобілі марки Škoda – депутати, час повноважень яких спливає, передають в оперативне управління та комунальну власність КП «Архітектурно-планувального бюро» Пустомитівської райради. І водночас частку у статутному фонді цього КП, що становить – увага! 100%, депутати передають «в комунальну власність ОТГ Пустомитівського району».
Тобто 100% частки статутного фонду передають невідомо кому – юридичної особи нема. Що таке «ОТГ Пустомитівського району»? Навіть більше, депутатів навіть не непокоїть, що й Пустомитівського району, по суті, вже нема.
Але і це ще не все. Є в рішенні ще один цікавий пункт – районну раду виводять зі складу засновників КП «Архітектурно-планувального бюро» Пустомитівської райради. Зверніть на це увагу – це важливо. Бо святе місце порожнім не буває. І його звільнили з певною метою.
Отож, що маємо – скромне рішення формату А-4, яким 3 великі привабливі комунальні приміщення на центральних вулицях Пустомит передають якомусь комунальному підприємству району, який вже не існує. Ба більше, в цього комунального підприємства забирають 100% частки статутного фонду і передають невідомо кому – юридичної ж особи не вказано – і залишають же це підприємство без засновників.
Ба! Знайомі всі обличчя
Депутати голосують, а підписує рішення голова Пустомитівської райради Галина Гичка. Ні, не однофамільці, якщо що. Це справді дружина Михайла Гички, головного лікаря обласної лікарні (яка, до слова, юридично «переїхала» у Великий Любінь) і сваха пана Дубневича.
Що відбувається потім? Дуже швиденько, на 5-й день після сесії в Пустомитах, Солонківська сільська рада, яку очолює Богдан Дубневич, стає засновником уже згаданого КП «Архітектурно-планувального бюро» Пустомитівської райради. Такі ж рішення увійти до складу засновників приймають також Давидівська, Оброшинська і Підберізцівська сільради.
І в рекордний час, ще через 5-й днів, тобто 30 листопада комунальні адміністративні приміщення отримують нового власника. Усе це швиденько реєструє вже не раз згаданий у сумнівних оборудках реєстратор Жирівської сільради Пустомитівського району.
Вуаля, фокус вдався – і як наслідок сумнівної і, я би навіть казав, незаконної реєстрації майно отримує не громада, а якесь незрозуміле комунальне підприємство. І три будинки, гаражі та дві машини «юридично» переїхали в Давидів, Оброшино, Солонку і Підберізці. Своєрідне ноу-хау, бо раніше – у випадку львівських лікарень і музеїв – змінювали прописку хоча б в один населений пункт.
Пам’ятаєте, як ми жартували, що внаслідок тотальної перереєстрації лікарень обласною радою і сама Львівська облрада переїде туди, де дідько каже на добраніч, аби лиш не у Львові. Так-от.
Правду кажуть, що в кожному жарті є лише частка жарту. Так сталося із Пустомитівської райрадою. Точніше, з її приміщеннями.
Мушу наголосити: я не проти того, щоб передавати майно від районів до громад. Це логічно й зрозуміло. Я за законність. Ця передача повинна відбуватися в цивілізований і законний спосіб. І, очевидно, у нашому випадку – за територіальним принципом. Майно у Пустомитах мало б належати Пустомитам. Зрештою, так підказує здоровий глузд.
Свіжі новини
На початку березня 2021-го депутати вже новоствореної Львівської ради вирішили все «відмотати» – як правонаступники таки проголосували і скасували рішення Пустомитівської районної ради від 20 листопада 2020 року про передачу приміщень та іншого майна Пустомитівської районної ради в статутний фонд підприємства цієї ради, де зразу ж помінялися засновники.
Щиро сподіваюсь, що ця спроба таки матиме позитивний результат. І сумнівні рішення реєстраторів буде скасовано. Адже вам і не юрист скаже, що дії реєстраторів Жирівської сільради назвати законними важко.
Далі лише питання юридичного конструктиву, від якого й залежатиме результат для громади. Ну бо дуже вже дика ситуація, що приміщення у центрі Пустомит належать Солонківській, Давидівській, Оброшинській і Підберізцівській сільрадам.