«ПриватБанк» виграв апеляцію в лондонському суді у справі проти Коломойського
Арешт активів Ігоря Коломойського продовжиться, а «ПриватБанк» може і надалі вимагати від колишніх власників відшкодування повної суми збитків
У вівторок, 15 жовтня, Апеляційний суд Лондона задовольнив скаргу «ПриватБанку» на рішення суду першої інстанції – Високого суду Лондона, який відмовився розглядати позов держбанку до колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Про це повідомляє прес-служба банку.
«В своєму рішенні Апеляційний суд в повній мірі задовольнив апеляційну скаргу "ПриватБанку" щодо всіх питань, повністю скасувавши рішення, винесене суддею Фанкортом в грудні 2018 року», – йдеться у повідомленні.
Міністр розвитку економіки України Тимофій Милованов пояснив, що згідно з рішенням, розгляд цієї справи – таки юрисдикція Високого суду Лондона, який тепер почне розгляд за позовом «ПриватБанку» по суті. Арешт активів Коломойського продовжиться, а «ПриватБанк» може і надалі вимагати від колишніх власників відшкодування повної суми збитків – 3 млрд доларів.
Нагадаємо, «ПриватБанк» в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти колишніх власників – Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.
Позивач домігся, що суд видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку і зазначених шести компаній на суму більше 2,5 млрд доларів. Це був запобіжний захід у межах позову.
Суд при цьому зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.
«ПриватБанк» звернувся до суду з метою повернути виведені колишніми власниками кошти і погасити невиконані зобов'язання у справі рефінансування.
Водночас юристи Ігоря Коломойського ставлять під сумнів результати розслідування компанії Kroll, згідно з яким «ПриватБанк» був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 років до націоналізації, що призвело до збитків у розмірі 5,5 млрд доларів.