Проти екс-генпрокурора Руслана Рябошапки відкрили кримінальну справу
САП відкрила провадження за рішенням Вищого антикорупційного суду
До теми
Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти колишнього генерального прокурора Руслана Рябошапки.
Як інформує LB.ua з посиланням на САП, дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) і ч.4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної винагороди службовою особою) Кримінального кодексу.
«Ми виконали рішення Вищого антикорупційного суду і внесли дані в ЄРДР за ст. 366-1 і 368 ч. 4», – зазначили в САП.
Водночас сам Рябошапка зазначив, що йому стало відомо про відкриття провадження кілька днів тому.
«Мені відомо стільки, скільки і вам. Що було судове рішення і САП зобов'язали відкрити провадження. Спочатку вони (САП. - Ред.) відмовилися, а потім через суд зобов'язали. Це – типова процедура», – зазначив він.
Також він сказав, що не бачив заяви, за заявою якого відкрили провадження. На питання, де зараз перебуває колишній генпрокурор, він сказав, що не в Україні, а зі своєю сім'єю в Страсбурзі (Франція).
У коментарі «Громадському», Рябошапка зазначив, що на його думку провадження відкрили за заявою колишнього прокурора Андрія Шевченка.
«Ця вся історія з точки зору кримінального права й кримінального процесу безперспективна. Вона спостерігається в інформаційному просторі відколи мене призначили генеральним прокурором. Це історія з нібито погашеним кредитом, яка роздувалася з різних сторін. Я її вже десятки разів пояснював і нібито вона вже заглохла, всі про неї забули. Заява цього звільненого нами прокурора, ображеного, мабуть, на нас, стосується того факту, про який багато разів говорили в засобах масової інформації», – сказав Рябошапка у коментарі «Радіо Свобода».
Він зазначив, що декларував цей кредит, починаючи з 2016 року, і його продовжують виплачувати. На думку Рябошапки, провадження використовують для медійних атак на нього. Він припускає, що «ця нова історія» виникла через його незгоду з тим, що зараз відбувається у владі, критику президента та його оточення і заяви щодо можливої участі в політиці.
Зазначимо, що Руслан Рябошапка був призначений генпрокурором в червні 2019 року. Верховна Рада на позачерговому вечірньому засіданні 5 березня проголосувала за висловлення недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці. За проголосували 263 нардепи.
Лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що «останньою краплею» для звільнення Рябошапки стало непідписання підозри щодо Петра Порошенка. Сам Рябошапка заявив, що від нього ніхто не вимагав підпису підозр у скоєнні злочинів п'ятим президентом України.