ПЦУ засудила рішення луцького єпископа святкувати Різдво 25 грудня

Митрополит Михаїл першим із православних священиків відправив різдвяну літургію 25 грудня

Священний синод Православної церкви України (ПЦУ) засудив одноосібне рішення митрополита Луцького і Волинського Михаїла про перенесення різдвяного богослужіння на 25 грудня, але дозволив звершувати молебень та співати колядки цього дня.

«Священний Синод засудив самовільне, одноосібне рішення Преосвященного Михаїла, митрополита, про внесення змін до церковного календаря, яке є порушенням канонічного порядку. Втім, Синод дозволив, там де для цього вбачаються об’єктивні обставини та пастирська необхідність, з благословення правлячого архієрея 25 грудня нового стилю звершувати лише молебень з акафістом Різдву Христовому та виконання колядок», – сказано у рішенні синоду ПЦУ від 4 лютого 2020 року..

Також Православна церква України знову наголосила, що «непродумане та поспішне впровадження календарної реформи може призвести до поглиблення та появи ще більшого розділення серед українців».

Водночас ПЦУ визнала необхідність зважено та конструктивно обговорювати впровадження календарної реформи у Православній церкві України, враховуючи думку суспільства. Для цього священники створили Синодальну календарну комісію та призначили її очільником ректора Київської православної богословської академії протоієрея Олександра Трофимлюка.

Нагадаємо, 25 грудня 2019 року в Україні вперше відправили Різдвяне богослужіння 25 грудня: літургію у Свято-Троїцькому кафедральному соборі ПЦУ в Луцьку очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Таким чином він підтримав ініціативу вірян, які просили запровадити святкування Різдва за новоюліанським календарем, 25 грудня, але не відкидаючи і юліанського, 7 січня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук