Ректорка медуніверситету ім. Богомольця є фігуранткою кількох кримінальних проваджень
До теми
У 2015-2016 роках проти відстороненої ректорки Національного медичного університету ім. Богомольця Катерини Амосової відкрили кілька кримінальних проваджень через зловживання службовим становищем, завищення вартості будівельних робіт та незаконне завищення надбавок і премій, повідомила експертка Центру протидії корупції Олександра Устінова.
Як йдеться в публікації, у 2015 році проти Амосової та її чоловіка Володимира Мішалова, який очолює кафедру хірургії в університеті дружини, відкрили кримінальне провадження за статею про зловживання службовим становищем. Мовляв, клінічні випробування, які проводили у робочий час із залученням ресурсів та викладачів медвишу, приносили доходи не самому університету, а сім’ї ректорки.
В одній з кримінальних справ фігурують 10 фармацевтичних компаній, від яких у 2014-2017 роках подружжя отримувало гроші, «які в кілька разів перевищують суми коштів, що отримує університет», – йдеться в судовій ухвалі. Слідство триває уже 2 роки.
Устінова також стверджує, що Катерина Амосова виписувала самій собі премії у загальному розмірі майже 160% надбавки до зарплати та отримувала декілька окладів одночасно – від сумісництва посад у власному ВНЗ.
За словами експертки, у 2014-2015 роках ректорка сама собі встановила низку надбавок без відповідного погодження з Міністерством охорони здоров’я, а ще одночасно з посадою ректора перебувала на посаді завідувача кафедри університету, що прямо суперечить закону. Це також стало підставою для початку розслідування кримінальної справи.
У 2016 році розпочали ще одне кримінальне провадження через завищення вартості будівельних робіт у медичному університеті на 12,6 мільйонів гривень. Тоді головним підрядником для ремонту корпусів обрали компанію, керівником якої є Костянтин Ляшук.
«За дивним збігом обставин людина з таким же ПІБ була помічником народного депутата Станіслава Довгого, батька одіозного екс-секретаря КМДА, а нині народного депутата з “Волі народу”, Олеся Довгого», – йдеться в статті експертки Центру протидії корупції Олександри Устінової.
Нагадаємо, 20 лютого МОЗ відсторонило Катерину Амосову через зрив ліцензійного тестування «Крок» на час службової перевірки. Рішення МОЗ Амосова назвала незаконним і заявила, що заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський намагався змусити її порушити закон, погрожуючи звільненням.
Того ж дня представники студентського самоврядування заблокували вхід у ректорат, не допускаючи до роботи призначеного виконувача обов’язків ректора Михайла Захараша.
25 лютого на підтримку Амосової оголосили безстроковий страйк, який протривав недовго.
6 березня Амосову відсторонили повторно.