Рідна церква Євгена Петрушевича під загрозою знищення

Головні новини за 25.06Ольга Зеліско, 25 червня 2015, 18:30 482 0

300-річна церква у Буську може будь-якої миті завалитись. Храм святої Параскеви унікальний, він весь збудований з дерева. Проте шашіль та дощ, який падає через дірявий дах, постійно псує споруду. 

Біля входу до храму є дата будівництва - 1708 рік. Тільки заходиш і відразу відчувається атмосфера історії та любові, від якої мурашки по тілу. У святині охрестили майбутнього президента ЗУНР Євгена Петрушевича, його батько був тут священиком. На стінах досі видно фрески та зберігся іконостас. Однак на престіл капає дощ, бо дерев'яний дах протікає.

"Верхні ряди ікон є перемальовані у 19 столітті. А ті нижні - вони найстаріші ікони. Кожного дощу тече на престіл, на церкву, але тут є люди, сестриці, які підсушують, і ми так зберігаємо ту церкву", - розповів настоятель церкви святої Параскеви отець Михайло.

Аби відреставрувати та й уберегти від вологи, найстаріші образи забрали. Кілька років тому відімкнули і світло, аби церква не згоріла. Адже за роки незалежності найбільше церков згоріло саме на Львівщині. Відремонтувати церкву самим парафіянам заборонили, а грошей у держави так і нема. 

"Ми люди самі не маємо права робити нічого. Тут мусять працювати спеціалісти, мусять працювати науковці, щоби не пошкодити те, що залишилося цінним. Ми не можемо тут щось знімати-ремонтувати", - пояснив отець Михайло.

Навіть свічок у церкві не запалюють, лише у дуже особливих подіях. Школярі, які приїхали погостювати у Буську із Донеччини, були вражені екскурсіями. Школярка Вікторія, яка приїхала із Донеччини з групою школярів, прийняла рішення тут охреститись. Дівчині дали друге ім'я Параскева. 

"Я відчула тут особливий настрій, затишок, спокій, тому тут і вирішила", - зізналась школярка Вікторія-Параскева.

Для порятунку дерев'яної церкви створили благодійний фонд, бо самостійно її відреставрувати парафіяни не в силі.

"На цей храм потрібно 700-800 тис. грн для того, щоб його законсервувати, а потім проводити реставраційні роботи. Ми неодноразово звертались за допомогою в обласний бюджет. Але щось не можемо достукатись", - розказав голова Буської районної ради Володимир Замроз.

"Маємо таку проблему, ця церква відноситься ще до обласного управління культурної спадщини. Ми не можемо одноосібно приймати рішення. Ми мусимо йти в ногу з ними. А це все є бюрократична машина, яка затягує усі роботи в часі", - зазначив засновник благодійного фонду порятунку церкви св. Параскеви Михайло Гаєвський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук