Римо-католицька громада України подякувала за рішення про вихідний день 25 грудня

СуспільствоМарічка Крижанівська, 16 листопада 2017, 17:50 1630 6

25 грудня відтепер в Україні офіційний вихідний день. Таке рішення у четвер, 16 листопада, прийняли народні депутати. Водночас 7 січня ніхто не скасовуватиме. Ці нововведення особливо актуальне для західних регіонів, де велика громада римо-католиків.

Нині в Україні ‒ близько 2 мільйонів римо-католиків. Вони і частина протестантів святкують Різдво за латинським обрядом 25 грудня. Найбільше таких вірян у західних областях. Зазвичай, у ці дні усі львівські римо-католицькі храми переповнені. Дотепер Літургії підлаштовували під робочий графік.

Митрополит львівський Мечислав Мокшицький каже, що рішення Верховної Ради його віряни сприйняли з радістю.

«Багато людей було в праці і треба було переносити Служби Божі на вечірні години і це на завжди було вигідно, а тепер будемо всі разом святкувати. Ми дуже тішимося і дуже дякуємо нашій державі за це рішення», ‒ прокоментував митрополит Мечислав Мокшицький.

Олена Куц ‒ римо-католичка, працює у Львові бухгалтеркою. Тепер, каже, їй буде зручніше приготувати святковий стіл і потрапити на Богослужіння.

«Ми збираємося в цей день, ділимося оплатком перед Святою вечерею, потім ми йдемо на Пастерку, це буде відтепер без поспіху, ми зможемо це зранку приготувати, зможемо зустрітися нормально перед Вечірньою Службою, не бігти з роботу відразу, а прийти додому, кожен зі свого куточка щось принесе. Це зовсім інший настрій буде», ‒ ділиться емоціями Олена Куц.

Натомість скасовують державний вихідний день 2 травня. 1-ше травня залишиться вихідним. Щоправда, воно відтепер називатиметься не Днем солідарності трудящих, а Святом праці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук