Рішення Венеціанської комісії щодо України невтішне, – ЗМІ
Венеціанська комісія схвалила пропозиції Конституційної асамблеї щодо зміни Конституції України, які виключають Верховну Раду з процесу призначення суддів. Після того, як будуть ухвалені відповідні зміни, суддів судів загальної юрисдикції призначатиме Президент за поданням Вищої ради юстиції.
Як пише газета «КоммерсантЪ-Украина», водночас Венеціанська комісія критично оцінила Закон «Про всеукраїнський референдум» і проект закону про проведення перевиборів у п'яти округах, де не були встановлені результати голосування.
«Закон і законопроект подавала перший заступник міністра юстиції Інна Ємельянова, рішення комісії буде оприлюднено пізніше, але за підсумками обговорення можна сказати, що воно невтішне для України», – повідомило джерело у Венеціанській комісії.
Про те, що рішення Комісії з цих питань буде негативним, у парламенті знали наперед. «Ще в попередньому висновку Комісії було сказано, що закон про референдум суперечить принципам демократії, оскільки виключає парламент з процесу ухвалення рішень», – заявив народний депутат Сергій Соболєв.
В опозиції готуються скасувати закон, ґрунтуючись на висновку Венеціанської комісії. «Партія УДАР і низка громадських організацій підготували подання до Конституційного суду, щоб скасувати цей закон. Зараз цілком відповідний момент, а висновки ВК можуть стати вагомим аргументом для КС», – заявив народний депутат Валерій Карпунцов.
Нагадаємо, голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський і заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров 16 травня повідомляли, що Венеціанська комісія повинна оприлюднити свої висновки щодо змін до виборчого законодавства України у червні.
Щодо виборів у Києві, то, як повідомляв ZAXID.NET, Конституційний Суд оголосив рішення, згідно з яким вибори депутатів Київради і столичного міського голови мають відбуватися у 2015 році.
8 травня 2013 року народні депутати фракції «Батьківщина» Юрій Одарченко і Олександр Чорноволенко запропонували Раді призначити вибори мера Києва і Київради на 16 липня. Однак у Партії регіонів уже заявили, що не голосуватимуть за проведення виборів у Києві 16 липня.
Зокрема, парламент 2 квітня не зміг призначити чергові вибори київського міського голови та депутатів Київської міської ради на 2 червня.
16 квітня Рада знову відмовилася підтримати постанову про призначення позачергових виборів київського міського голови і депутатів Київради.
Конституційний Суд з 11 квітня розглядав подання депутатів від Партії регіонів про терміни проведення виборів Київради і мера міста.
Додамо, що Міністерство юстиції і президент України Віктор Янукович вважають, що мера Києва мають обирати у 2015 році.
Нагадаємо, 1 червня 2012 року мер Києва Леонід Черновецький подав у відставку.