Росія обіцяє Україні $6 млрд на ядерний завод
Урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасниками Співдружності Незалежних Держав, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян наголосив, що Україна може отримати на розвиток вітчизняної атомної енергетики близько $6 млрд.
Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.
За словами Валерія Мунтіяна, такі домовленості були досягнуті в ході засідання Українсько-Російської міждержавної комісії.
“Комісія дала доручення урядам двох країн вжити невідкладних заходів, які будуть сприяти зростанню обсягів інвестицій в 2014 році. І одна з основних галузей — ядерна енергетика. Зокрема, пропонується продовжити заходи з організації в Україні виробництва ядерного палива для реакторів ВВР-1000, також підготувати пропозиції щодо спорудження 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС”, — розповів Валерій Мунтіян.
Досягнуті в Москві домовленості надають Україні можливість отримати кредити на суму близько $6 млрд. від російських комерційних банків.
Урядовий уповноважений нагадав, що в ході засідання Комісії були прийняті рішення щодо галузевого співробітництва та відновлення коопераційних зв’язків. Це дає можливість залучити інвестиції та здійснювати співфінансування вже узгоджених спільних проектів, в тому числі і в такій галузі, як енергетика.
“Мова йде про такі проекти, як будівництво Канівської ГАЕС, розширення Каховської ГЕС, завершення будівництва другої черги Дністровської ГАЕС, будівництво підприємств на основі Новокостянтинівського родовища уранових руд, Ташлицької ГАЕС та в цілому енергетичного комплексу Південно-Української АЕС, заводу з виробництва ядерного палива за російськими технологіями“, – зазначив Валерій Мунтіян.
“Україна використовує саме російські технології, тому що це хороші технічні характеристики, це технології 4-го покоління, дуже високий поріг безпеки. Вони максимально сумісні з технологіями, що застосовуються в Україні, оскільки мають спільні витоки – радянські розробки в атомній енергетиці”, – пояснив Урядовий уповноважений.
Він також розповів, що під час переговорів про розвиток атомної енергетики в Україні, було підписано Міжурядову Угоду про обмін інформацією у сфері ядерної та радіаційної безпеки та оперативне оповіщення про ядерну аварію.